Urban Jürgensen Reference 1741 Platinum

Společnost Urban Jürgensen představila svůj nejnovější model – pánské náramkové hodinky Reference 1741 Platinum vybavené komplikací věčného kalendáře, ukazatelem přestupních let, čísla roku a fází Měsíce. Hodinky jsou vyrobené téměř zapomenutou technikou grenage. Jedná se o techniku náročnou na ruční jemnou řemeslnou práci, náročnou na pečlivost a čas, ale konečný výsledek stojí za to. Ciferník vyrobený pomocí grenage technologie má na číselníku arabské číslice zdobené bílým zlatem. Měsíční disk je vytvořen za pomocí více než třiceti odlišných výrobních operací a výsledkem je zobrazení miniaturní funkce, jejíž kvalita zpracování je dnes již jen zřídka k vidění.  Elegantní hodinové pouzdro je tvarovým souladem konvexních a konkávních křivek. Pouzdro se skládá ze tří částí, přičemž prostřední část má individuálně připájená upínací oka pro pásek hodinek.

Reference 1741 Platinum01pub

Hodinový strojek je mechanický, kalibr P4 je tovární výroby. Obsahuje 24 ložiskových kamenů. Kmitočet je 21 600 kmitů za hodinu. Rezerva nátahu je 60 hodin bez nutnosti natažení chodu chronometru.  Hodinový strojek je uložen v pouzdru z platiny o průměru 41 mm.  Materiál ciferníku je ze stříbra, zdobeného ruční technikou grenade. Arabské číslice jsou zdobené osmnácti karátovým bílým zlatem. Hodinové ručičky jsou z modřené oceli doplněné žlutým zlatem také o hodnotě 18cti karátů.  Horní krycí víčko je klenuté safírové, spodní víčko je z plochého safíru. Voděodolnost hodin je do hloubky třiceti metrů.

Pánské náramkové hodinky Urban Jürgensen Reference 1741 Platinum jsou vybavené komplikacemi zobrazování hodin, minut a vteřin, zobrazování fází měsíce a perpetuálním kalendářem se zobrazením dne, měsíce a přestupních roků.

Reference 1741 Platinum

Uvedený model se dodává s upínacím páskem z aligátoří kůže v modré, hnědé nebo černé barvě. Přezka je z platiny, zákazník si může zvolit skládanou upínací sponu.