Longines Equestrian Pocket Watch Jockey 1878

Ani slavné hodinářství Longines neodolalo, aby se nesvezlo na retro vlně, která ovlivňuje nové edice v celé Evropě. Téměř každá významná hodinářská firma má ve svém portofoliu modely inspirované hodinářskými vzory přinejmenším padesát let starými, ale designéři sahají pro inspiraci i mnohem hlouběji do firemních archívů. Zda je to z důvodu nedostatku nových nápadů, nebo se chtějí jen svést na všeobecné vlně nostalgie po starých dobrých časech, je záležitost těžko odhadnutelná.

original-pocket-watch-00pub

Nicméně tomu tak je a v případě Longines se sáhlo hodně hluboko do staré výkresové dokumentace. Longines Equestrian Pocket Watch Jockey 1878 jsou totiž přesnou replikou pánských kapesních hodinek z roku 1878 a současně prvním chronografem, který společnost Longines vyprodukovala. Tato limitka vydaná v počtu pouhých dvaceti kusů jistě potěší nejen novodobé Dandy, ale i sběratele a milovníky jezdectví. Tento pozoruhodný chronometr je současně i svědectvím bohaté historie hodinek této slavné a starobylé hodinářské značky.

Hodinový strojek je mechanický s ručním nátahem, kalibr je L790.2, což je vlastně ETA A08.L31. Hodinky obsahují 20 kamenů a pracují s kmitočtem 28 800 kmitů za hodinu. Výkonová rezerva bez nátahu je 48 hodin.

original-pocket-watch-02pub

Strojek je uložen v jednoplášťovém pouzdře s vyrytými motivy koně a žokeje. Pouzdro je z 18cti karátového zlata, Existuje ale i varianta z bílého kovu. Průměr pouzdra je 55 mm. Krycí sklíčko je safírové.

Hodinky Longines Equestrian Pocket Watch Jockey 1878 samozřejmě ukazují jen hodiny, minuty a vteřiny, avšak s chronografickou přesností. Hlavní ciferník je z bíle leštěného laku, hodinové ručičky jsou v barvě kalené oceli.  V pozici šesté hodiny je pomocný vteřinový ciferník.  Cena je podle provedení pouzdra udávána v rozmezí 20 až 50 tisíc CHF.