Grisogono Samsung Gear S2

Hodinářská firma Samsung a tvůrce šperků Grisogono se spojily a vytvořili limitovanou edici chytrých hodinek Grisogono Samsung Gear S2 určenou především pro dámskou klientelu. Edice byla poprvé představena na nedávno proběhlé světové výstavě šperků a hodin Baselworld 2016.

GRISOGONO01pub

Hodinky jsou vybavené displejem o průměru 1,2 palce, který má rozlišení 360 na 360 pixelů.  Srdcem těchto inteligentních hodin je dvoujádrový procesor. Hodinky disponují pamětí 4 GB, z toho operační paměť je 512 MB. Pro ovládání strojku slouží, tak jak je u tohoto výrobce obvyklé, otočná luneta, kterou se ovládá operační systém Tizen. Dámské inteligentní hodinky Grisogono Samsung Gear S2 se mohou pochlubit podporou Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.1.  Mohou sloužit i jako bezkontaktní platební karta protože disponují technologií NFC určenou pro tento účel.

Hodinky jsou zdobené růžovým zlatem, těleso pouzdra i kožený pásek je posetý více jak stovkou diamantů v černé a bílé barvě.  Také výše zmíněná ovládací luneta je osázená bílými brilianty. Kožený pásek hodinek je v provedení galuchat, což je typická volba pro společnost Grisogono. Jedná se o koženou strukturu v perličkovém provedení.

GRISOGONO02pub

Cena prozatím není známá, předpokládá se však, že díky šperkařským doplňkům bude hodně vysoká. Do podnikových butiků by se první kousky Samsung Gear měly dostat na podzim.