Oris Williams Engine Date Watch

Při vytváření designu hodinek s tématikou automobilových závodů, automobilových značek atd. je vždy třeba najít správnou míru mezi vzhledem hodinek a jejich funkčností. Aby totiž hodinky nevypadaly spíše jako pneumatika, nebo volant s naprosto nečitelnými údaji o čase. Vhodným příkladem takového úspěšného balancováni je společnost Oris, která již několik let úspěšně spolupracuje s týmem formule jedna – se stájí Williams.

Oris-Williams-Engine-Date-aBlogtoWatch01pub

Pánské hodinky Oris Williams Engine Date Watch jsou umístěny v pouzdře o průměru 42 mm, které je částečně broušené, částečně leštěné. Horní sklíčko je safírové, spodní je z minerálního skla.  Voděodolnost je do sta metrů vodního sloupce. Ačkoliv design tohoto chronografu je úzce spojen s automobilovou tematikou, ciferník má daleko do formy typické pro tyto modely. Skeletizovaný ciferník je jasně čitelný, s velkými arabskými číslicemi 3 a 9, ručičky mají luminiscenční výplň. Sportovní vzhled mu dodávají menší číslice, které jsou po křivce ciferníku vytištěny vodorovně, což dodává vzhledu ciferníku techniky uměřený vzhled. Převládá černé zabarvení, bílé číslice jsou na antracitové černi dobře patrné. Vteřinová ručička je modrá, stejně jako vodorovná značka pod datovým oknem na pozici šesté hodiny. Barva je odkazem na týmové zabarvení Williamsu. Skelet v centrální části dává možnost nahlédnout do útrob strojku připomínající odkrytou převodovku motoru.

Oris-Williams-Engine-Date-aBlogtoWatch02pub

Hodinky Oris Williams Engine Date Watch jsou poháněny „motorem“ Oris kalibr 733, což je upravená Sellita SW200-1. Hodinky pracují s kmitočtem o průměru 4 Hz, rezerva nátahu je 38 hodin.

Tento model Oris se bude prodávat buď s ocelovým tahem, nebo s gumovým páskem s rozvírací tlačítkovou sponou. Předpokládaná cena je 1 400 CHF.

Oris-Williams-Engine-Date-aBlogtoWatch03pub