Patek Philippe Annual Calendar Chronograph Ref. 59601A-001

Tento model měl premiéru v roce 2006. V platinovém provedení to byl první automatický chronograf od společnosti Patek Philippe. Jeho společný čítač a kalendářní display vytváří tři velké apertury a současně i nový designový styl.

patek-philippe-annual-calendar 01

Hodinový strojek je mechanický s automatickým nátahem s kalibrem CH 28-520 IRM QA 24. Movement obsahuje 456 součástek, 40 rubínů a pracuje s kmitočtem 28 800 vib/hodinu. Rezerva nátahu je uváděna v průměru 45 hodin, maximum je až 55 hodin chodu bez natažení pera.

Hodinové komplikace  jsou  měření hodin, minut, sekund, dále funkce chronografu, ročního kalendáře, ve kterém se zobrazuje aktuální den, jména dne v týdnu a název měsíce. Zobrazovací okna těchto funkcí jsou roztaženy v horní části dialu od jedenácté do druhé hodiny.  Pod ním je ručičkový ukazatel zbytkové doby rezervy nátahu.

Hodinové pouzdro je ocelové o průměru 40,5 mm, voděodolnost hodin je do hloubky 30 metrů. Z obou stran pouzdra je uloženo safírové průhledné sklíčko pro sledování ciferníku a náhled na práci hodinového strojku.

Ciferník je v barevné kombinaci šedé a stříbrné barvy. Hodinové ručičky jsou na centrální středové ose, v místě šesté hodiny je soustředný kruhový chronograf včetně apertury zobrazení dne a noci.

patek-philippe-annual-calendar 02

Upínací pásek je ocelový, složený v provedení typickém pro Patek Philippe. Spona je ocelová, skládací.