Pánské hodinky Tudor Fastrider Black Shield 2015

V roce 2011 zahájil švýcarský výrobce hodinek Tudor spolupráci s italským producentem motocyklů Ducati. Již v roce 2013 Tudor představil svůj první model hodinek inspirovaným motocyklem Diavel.  Když letos Ducati uvedl na trh svůj motocykl  XDiavel, Tudor nezaváhal a světu ukázal svůj Fastrider Black Shield designovaný přesně v duchu nového dvoukolového silničního dravce.

Pánské hodinky Tudor Fastrider Black Shield for 2015 jsou pevně usazené v černém pouzdře vyrobeném pomocí high-tech technologie zpracování keramiky. Chronograf s automatickým nátahem si svým celočerným provedením a bílými indexy ciferníku spolu s černým koženým upínacím páskem přímo říká o stálý punc pravých hodinek drsných motobikerů.

blackceramic01pub

Hodinové pouzdro z litého keramického monobloku má voděodolnost do 150 metrů a je silně odolné proti poškrábání. Rezerva nátahu je přibližně 46 hodin. Chronograf má bílou luminiscenční vrstvu na centrálních ručičkách včetně hodinových indexů.  Také tři subdialy včetně jejich ukazatelů jsou dobře čitelné v noci díky uvedenému osvětlovacímu nátěru. Pomocné ciferníky měří dobu třicet minut a šest hodin; ručička posledního terčíku v pozici deváté hodiny odečítá vteřiny. V pozici 4:30 je kulaté okénko s datem dne. Na vnějším obvodu ciferníku je luneta s výrazným číslováním a také ostře řezané tvary hodinek mají evokovat nekompromisní aerodynamické tvary motocyklu Ducati XDiavel. Průměr ciferníku je 42 mm a finální opracování jemným pískováním mu vytvořilo elegantně matný vzhled.  Ocelová korunka s logem firmy Tudor je ošetřena PVD nátěrem ve stejném tmavém odstínu, v jakém je vytvořen celý chronograf. Hodinový strojek je označen jako Kalibr Tudor 7753, ve skutečnosti je to vyzkoušená, léty ověřená a v Tudoru upravená ETA Valjoux 7753.

Tyto pánské hodiny se dodávají buď s černým koženým páskem z telecí kůže zdobeným kontrastní nití, nebo s páskem z černé pryže.

Tudor-Fastrider02pub

 Cena této časoměrné motocyklové lahůdky je 4 925 USD a je shodná pro oba druhy