Není tajemstvím, že fandové do hodinek jsou současně i fandové do cestování. A co může být pro užitečnějšího pro světoběžníka, než hodinky, které mu ukáží aktuální čas bez ohledu na to, kde se ve světě právě nachází? Většina takových hodin sice bude stát víc, než kolik je cena několika zahraničních cest, ale přece jen existuje pár zajímavých kousků, které přijdou i na méně že 5 000 dolarů.
Společnost Ball Watch nabízí svůj Ball Trainmaster Worldtime za 3 299 dolarů. Tyto pánské náramkové hodinky mají certifikát COSC pro chronometr s automatickým nátahem. Ocelové pouzdro je voděodolné do padesáti metrů hloubky a je nárazuvzdorné do 5 000 GS. Jsou vybaveny čtrnácti plynovými mikroampulemi pro kvalitní osvětlení ve tmě. Hodinky se prodávají s koženým, nebo ocelovým upínacím páskem.
Značka je velmi dobře známý pojem pro všechny cestovatele hlavně díky snahám této švýcarské značky nabízet kvalitu v rozumných cenových relacích. Mezi takové modely hodinek patří pánské náramkové hodinky Frédérique Constant Manufacture Worldtimer, které se prodávají za 4 095 amerických dolarů. Obsahují automatický firemní hodinový strojek FC -718. Hodinky každého upoutají opravdu velkým ukazatelem dnů, který je umístěn na pozici šesté hodiny. Veškeré operace s časem je možné provádět pomocí jedné korunky. Třídílné ocelové pouzdro má konvexní safírové sklíčko a průhledný safírový kryt ve spodní části pouzdra. Hodinky se prodávají ve dvou verzích. První má gilošovaný vzor ve středu ciferníku a černěné hodinové a minutové ručičky, druhá verze má na ciferníku stříbřitý motiv světadílů a modré hodinové ručičky.
Pánské hodinky Maurice Lacroix Masterpiece Worldtimer v ceně za 4 900 USD jsou také v nabídce ve dvou verzích a také s motivy světových kontinentů. Ciferník s evropským motivem zobrazuje gilošovaný kontinent v modrém zabarvení, ve stejné barvě jsou i hodinové ručičky. Asijská verze má stříbrný kartáčovaný ciferník se saténovou úpravou kontinentu, kolem kterého se v opálovém zabarvení vine oceán. Obě verze mají indikaci dne a noci a pomocné ciferníky v pozicích indexů 6 a 9. Centrální 24 hodinová ručička je v evropské verzi v růžovo zlatém a v asijské verzi v černém zabarvení. Změna času se provádí stiskem tlačítka na boku hodinového pouzdra.
Společnost Montblanc představila na SIHH pár svých nových pánských hodinek se zobrazováním světového času. Oba modely patří do Montblanc kolekce TimeWalker. Každý z modelů má ciferník se zobrazením světadílů tak jak jsou viditelné z pólů; jeden model má pohled ze severního, druhý z jižního pólu. U hodinek se severní polokoulí se zobrazuje čas měst viditelných ze severního pólu. U jižní polokoule je tomu obdobně opačně, ale jak přiznali konstruktéři, byl problém tato města z tohoto pohledu dohledat, protože jižní polokouli obklopují vody oceánů. Pánské hodinky Montblanc TimeWalker Northern Hemispheres se prodávají s koženým upínacím řemínkem za cenu 4 900 USD. „Jižní“ Southern Hemisphere s ocelovým tahem je k mání za 5 270 USD.
Pokud cestovní rozpočet nedovolí větší investici do hodinek než 2 000 dolarů, je zde velmi zajímavý model Tissot Heritage Navigator 160th Anniversary v ceně za 1 650 USD. Hodinky mají automatický hodinový strojek s certifikátem COSC. V podstatě se jedná o zmodernizovanou reedici hodinek z roku 1953. Chronometr zobrazuje všech 24 světových hodinových zón simultánně. Jakmile se nastaví čas v domovské zóně majitele hodin, dalších 23 časových pásem je dobře čitelných, protože města ve světě jsou zarovnána do přímky s číslicemi na ciferníku.