Ženský čas v elegantním hávu

Našla vaše nejdražší pod stromečkem dárek, který se ukázal jako nevhodný a vy se to snažíte nyní co nejlépe a bez ztráty kytičky napravit? Zkuste vrátit původní dar a místo něj se blýsknout například výjimečnými dámskými hodinkami.

Dámské hodinky „Dior VIII Grand Bal Fil de Soie“ mají poněkud zvláštní vzhled. Jejich invertovaný automatický kalibr je postaven tak, že rotor je otočen k ciferníku. Oscilátor je ovinut 1,5 metru dlouhou růžovou hedvábnou nití. Jeden z konců osnovy je osázen brilianty, ciferník je vyroben z černé perleti.  Pouzdro o velikost 38 mm je vyrobeno z keramiky a růžového zlata, luneta je posázená diamanty.  Hodinky mají rezervu nátahu 42 hodin. Prodávají se s černým páskem z lakované kůže. Přezka pásku je z růžového zlata. Cena tohoto skvostu je 46,5 tisíce dolarů.

Dior VIII Grand Bal Fil de Soiepub01

Kolekce „Chanel’s Mademoiselle Privé“ již podle jména vyvolává asociaci s Coco Chanel.  U modelu  „Mademoiselle Privé Décor Caméllia Maki-e“ je použita prastará japonská technika vytváření květů na černě lakovaném číselníku.  K výrobě jsou použity kovové prášky, dekorativní zlato, skořápky křepelčích vajíček a další exotické materiály. Tato dekorace se vkládá ještě do mokrého laku, který poté zaschne. Tyto dámské hodinky mají zlaté pouzdro o průměru 37,5 mm. Luneta je osázena šedesáti brilianty, kamélie jsou ze zlaté fólie. Také koruna je ze zlata, hlava koruny je z onyxu. Hodinky mají automatický kalibr, rezerva nátahu je 42 hodin. Prodávají se s páskem ze saténové tkaniny. Cena hodinek je 40 tisíc USD.

Mademoiselle Privé Décor Caméllia Makipub2

Číselník hodinek „Hermès Arceau Millefiori 41 mm“ je vyroben stejnou technikou, která se používá pro výrobu populárních těžítek na papír Millefiori. Při výrobě se ze skleněného prutu vyřeže tenká vrstva  barevného křišťálu, řezy se následně skládají tak, že vytvoří optický dojem hustě rozkvetlé louky.  Hodinky mají automatický kalibr H1837, kterým jsou osazovány výhradně jen hodinky Hermès. Pouzdro je vyrobeno z bílého zlata, spodní průhledné víčko je ze safírového skla.  Cena není stanovena, sděluje se po dohodě s výrobcem.

Hermes Arceau 41mm Millefioripub03

Nová kolekce hodinek „Lucea Bulgari“ zahrnuje 12 modelů s kulatým pouzdrem, hlava koruny je u všech modelů osázená diamantem. Číselníky jsou ale různého provedení, kombinuje se růžové zlato, ocel a diamanty. Číselníky jsou dvojího rozměru – 28 a 33 mm.  Malé modely jsou v provedení quartz, u velkých modelů je hodinový stroje s automatickým nátahem. Cena se pohybuje podle provedení v částkách 27 400 USD, 24 200 USD a 41 600 USD.

Bulgari Luceapub04

Kolekce hodinek firmy Piaget konkrétně „Piaget Extremely Piaget“ byla inspirována modely ze šedesátých a sedmdesátých let minulého století.  Jeden z modelů tehdejší doby byl vlastněn Jacqueline Kennedyovou. Oválný ciferník těchto hodinek byl z nefritu a byl osazen smaragdy a diamanty. Nynější model má ciferník z přírodního tyrkysu, kolem ciferníku je 20 briliantů a čtyři kameny z pravého tyrkysu.  Hodinové pouzdro je z růžového zlata, pružný pásek je velmi podobný původní verzi. Cena těchto dámských hodinek se sděluje až po vyžádání u obchodníka.

Piaget Extremelypub05

Hodinářství Van Cleef & Arpels se v padesátých letech minulého století chlubilo  svými  výrobky ze žlutého zlata, zdobené  zodiakálními motivy zvěrokruhu. V této tradici výroby ve firmě pokračovali až do osmdesátých let 20. století.  Nyní firma tuto tradici obnovuje a v současné době přišla na trh s limitovanou edicí „Lady Arpels Zodiac Extraordinary Dial timepieces“. Tyto dámské hodinky s pouzdrem z bílého zlata o průměr 38 mm mají manuálně natahovaný strojek, lunetu osázenou diamanty, ciferník je z průsvitného e-mailu zdobeného perletí, drahými kameny a diamanty. Edice je limitovaná 12cti kusy, vždy jeden kus pro každé měsíční znamení.  Zodiakální symbol je zobrazen jak na ciferníku, tak na spodní straně víka hodinek. Cena hodinek je opět jen na vyžádání.

Van Cleef & Arpels Lady Arpels Sagittariuspub06

Dámské hodinky „Harry Winston Avenue Classic Diamond Drops“ jsou osázené 129 broušenými sněhobílými diamanty, které jsou posazené do antracitové černi uvnitř obdélníkového ciferníku.  Rozměry ciferníku jsou 36,1 x 21 mm. Také rámeček kolem ciferníku je zdoben 29 broušenými kameny. Pouzdro je z bílého zlata. Hodinky se prodávají s páskem v černém zabarvení z aligátoří kůže. Cenu hodinek je nutno si vyžádat u obchodníka.

Harry Winston Avenue Classic Diamond Dropspub07