Speake-Marin Velsheda Gothic

Proud oznamovaných novinek před veletrhem Baselworld postupně sílí v souladu s tím, jak se zkracuje počet dní, který zbývá do jeho zahájení. Nejen velcí hráči na trhu, ale i menší nezávislé hodinářské značky oznamují jaké nové kolekce a modely budou na tomto pravidelném veletrhu hodinek a šperků vystavovat. Jedním z těch menších, ale o to více kreativnějších firem je Speake-Martin, který na Baselworld přichází se svými pánskými náramkovými hodinkami Speake-Marin Velsheda Gothic.

velsheda_photo_caseback-01pub

Tento model je součástí kolekce J-Class, která zahrnuje svébytné, ale vždy stylové a elegantní chronografy.  Další mi kolekcemi  Speake-Marin jsou Spirit Collection s  Spirit Wing Commander a také  Cabinet des Mystères Collection s unikátními excentrickými limitkami ve stylu modelu Speake-Marin Triad.  V kolekci J-Class jsou integrovány také hodinky Serpent Calendar, Magister Tourbillon a nebo nová ikona Speake-Martin Resilience.

Také Speake-Marin Velsheda Gothic jsou velmi zajímavý model ani ne tak kvůli designu, který má shodné prvky s ostatními modely kolekce J-Class, ale protože k zobrazení času na ciferníku nepoužívá klasické hodinové ručičky, ale takzvaný single-hand koncept, tedy jednoručičkové zobrazení času.  Samozřejmě u takovéhoto ukazatele není možné počítat s příliš velkou přesností při čtení času, odchylka je přibližně pět minut i pro cvičené oko, což je ovšem v mnoha případech časová přesnost naprosto dostačující.  Protože velká modrá hodinová ručička ve tvaru větrného ukazatele je roztažena přes celý ciferník, a mohlo by proto docházet k nesprávnému čtení času, je jeden konec zaostřen do tvaru šípu a pro jistotu ještě zbarven do červena.  Tento konec šipky je tedy směrodatným ukazatelem pro čtení aktuálního času.

Hlavní novinky Speake-Marin Velsheda Gothic v porovnání s ostatními modely v kolekci jsou soustředěny do plochy dialu, který je tentokrát vyveden v bílém smaltu, ne tedy se dvěma vrstvami laku jako u běžné série Velsheda Gothic. Zachovány zůstaly římské číslice, které jsou však u indexů 3,6,9 a 12 změněny na arabské znaky v gotickém stylu.  Takto graficky pojaté označení spolu s neobvyklým  tvarem ukazatele času a s římskými symboly na bílém pozadí ciferníku vytváří u  pánských hodinek Speake-Marin Velsheda Gothic zcela mimořádný dojem mixu starobylosti a mondény.

velsheda_photo_caseback-02pub

Pouzdro tohoto modelu má průměr 42 mm a je vyrobené ze slitiny titanu označované jako Titan Grade 5. Uvnitř pouzdra je kalibr Vaucher 3002 s automatickým nátahem. Spodní stranu kryje průhledné safírové sklíčko. Povrch movementu je zdoben radiálními Geneve pruhy a modřeným rotorem a s unikátně tvarovanou plochou. Hodinky jsou doplněny černým nebo modrým koženým páskem v barvě ladicí s  hodinovou ručičkou Speake-Marin Velsheda Gothic.