První skeleton Cartier bude na SIHH 2016

Vloni na SIHH 2015 firma Cartier poprvé uvedla svou novou řadu Clé de Cartier Collection. Nyní před SIHH 2016 tato společnost představila první skeletované hodinky této řady a současně i první skeletovaný hodinový strojek vyrobený v jejích dílnách.

Cartier sceleton02pub

Hodinový strojek chronografu Cartier Clé de Cartier Automatic Skeleton je nový firemní kalibr 9612 MC, jehož otevřená architektura tvoří v místě hlavních indexů 3, 6, 9, a 12 spojovací linie ve formě římských číslic III, VI, IX, XII. Tento motiv použily v Cartieru také u předchozích hodinek tohoto typu Santos-Dumont, Tank MC a Astrotourbillon Skeleton. Rozdíl mezi nimi je hlavně v tom, že tento hodinový strojek je samonavíjecí a ne ručně navíjecí jako starších modelů. Konstruktéři společnosti Cartier zde řešili velkou výzvu při zapracování automatického navíjecího mechanismu do struktur skeletonu. Řešením byl vývoj skeletovaného rotoru vyrobeného z 22ceti karátového zlata. Jeho konstrukce si musela udržet křehkou rovnováhu mezi vlastní tloušťkou a průměrem rotoru.

Cartier sceleton03pub

Kalibr 9621 MC má průměr 31,05 mm, jeho tloušťka je 5,66 mm. Je sestaven ze 165 dílů, včetně 28 kamenů, jeho frekvence je 28 800 kmitů za hodinu. Při plném natažení má rezervu nátahu 48 hodin.

Hodinové pouzdro pánských náramkových ručiček Clé de Cartier Automatic Skeleton je vyrobeno z palladia. Rozměry chronografu jsou 41 mm v průměru a 11,45 na výšku. Čepele hodinových ručiček jsou z modřené oceli, ve stejné barvě je i „safír“ v korunce hodinek. Safírová sklíčka hodinek umožňují náhled do nitra chronografu z obou stran. Voděodolnost tohoto modelu je třicet metrů.

Cartier sceleton04pub

Hodinky budou prodávány s černým páskem z aligátoří kůže a dvojitou skládací upínací sponou z 18cti karátového bílého zlata. Cena tohoto chronografu bude oznámena na SIHH 2016.