A. Lange & Söhne Saxonia Thin Watch na SIHH 2016

Je to již pět let, co společnost A. Lange & Söhne představila poprvé svou Saxonia Thin. Je tedy nejvyšší čas, aby tento model šel na SIHH 2016 s nějakými více než jen postřehnutelnými úpravami. Nicméně i tak je třeba zdůraznit, že i před faceliftem hodnota pánských hodinek „A. Lange & Söhne Saxonia Thin Watch“ spočívá i v jejich vizuálně jednoduchém, ale současně jemném designu, který jim zajišťuje nemálo obdivovatelů a fanoušků.

A-Lange-Sohne-Saxonia-Thin-pub02

Nejnovější verze Saxonia Thin má stejný ručně dělaný hodinový strojek L093.1. Ten je umístěn do hodinového pouzdra o průměru 40 mm. Tloušťka hodinek je pouhých 5,9 mm. Kmitočet hodinového strojku je 21 600 kmitů za hodinu, rezerva nátahu je 72 hodin při plném natažení.

Ciferník je krytý safírovým sklíčkem.  Zkušené oko znalců jistě rychle odhalí změny ve vzhledu ciferníku.  Malé tečky pod hodinovými indexy zmizely a tím se získal prostor pro protažení indexových značení směrem k okraji hodin. Ciferník tak získal harmonický a více elegantnější vzhled.

A-Lange-Sohne-Saxonia-Thin-pub01

Ponechejme teď německý minimalismus stranou, protože každý vlastník Saxonia Thin vám řekne, že velký díl krásy tohoto chronografu se skrývá pod jeho kapotou. Jak již bylo řečeno, srdce těchto hodin ukrývá velmi štíhlý ručně vinutý movement o síle pouhých 2,9 mm, zakrytý deskou z čistého stříbra zdobenou jemným květinovým vzorem.

Lange & Söhne Saxonia Thin Watch je k dispozici v pouzdře z bílého nebo růžového zlata. Cena těchto mimořádně elegantních pánských hodinek je 20 800 Euro.