Haldimann H1 Flying Central Tourbillon

Hodinářská tradice rodu Haldimann sahá až do roku 1642. Mezi slavná jména pocházející z této rodiny patří například čaroděj hodinářské mechaniky a vynálezce létajícího centrálního tourbillonu Beat Haldimann.  Podle filozofie této hodinářské značky čas není nic jiného, než záminka pro výrobu hodinek ve stylu uměleckých děl. Počet hodinek Haldimann vyrobených za rok se dá spočítat téměř na prstech, ostatně ani sochy, obrazy a další umělecká díla nevznikají v tisícikusových sériích. I pánské náramkové hodinky H1 Flying Central Tourbillon patří mezi vzácné umělecké artefakty. Návrh, vývin i výroba takovýchto hodinářských uměleckých děl probíhají výhradně ve firemních dílnách v Thunu. Ručně dělané hodinové pouzdro z platiny nebo zlata pocházejí také z  tohoto města. Tento klasicky estetický model spolu s precizní mechanikou jednoznačně vyjadřuje, že priorita značky Haldimann spočívá především v uměleckém pojetí hodin.

H1 Flying Central Tourbillon02pub

Hodinový strojek je mechanický, kalibr H-Zen.A.  Součástí strojku pracujícího s kmitočtem 18 000 kmitů za hodinu, je centrální létající tourbillon.  Kromě něho jsou dalšími komplikacemi tohoto modelu jen měření hodin a minut.

Pouzdro hodin je z osmnáctikarátového růžového, nebo bílého zlata, nebo jako další materiálová varianta je platina 950. Voděodolnost hodin je do třiceti metrů vodního sloupce.

Ciferník je buď černý nebo rhodiovaný. Kolem centrálního tourbillonu je po obvodu číselníku rozmístěno dvanáct římských čísel v černé barvě. Ručičky vycházejí z centrální osy pod tourbillonem, mají stejné zabarvení jako římské číslice a jsou zakončené srdcovitou skeletovanou koncovkou.

H1 Flying Central Tourbillon01pub

Upínací pásek pánských náramkových hodinek Haldimann H1 Flying Central Tourbillon je ručně šitý z aligátoří kůže spolu se skládací sponou z platiny nebo růžového zlata 18K.

Cena těchto hodinek bude začínat na 150 tisících CHF.