A. Lange & Söhne Lange 1 v bílém zlatě

Na letošním SIHH společnost A. Lange & Söhne chce představit své hodinky Lange 1 v rozšířené verzi. Je to první změna po jejich poslední úpravě v roce 2015. Nová verze A. Lange & Söhne Lange 1 má v tomto provedení pouzdro z bílého zlata. Možné je ale i usazení do zlata žlutého, nebo do platiny.  Výsledek je opravdu už na pohled znamenitý, ciferník má navíc i luminiscenční čepele ručiček a stejně provedené jednotlivé indexy.

Ve vnitřní konstrukci však k žádným výrazným změnám nedošlo. Zůstal kalibr L121.1, který je charakterizován mimo jiné vynikající rezervou nátahu v délce 72 hodin. Tlačítko na levé straně hodinového pouzdra slouží k rychlému nastavení čísla dne v datovém okně. Okamžitá změna v datování a automatické nastavení vteřinové ručičky do pozice nula kdykoliv je nutné provést úpravu v nastavení času, je skvělá věc pro zlepšení přesnosti chodu hodin u jinak celkem běžného ručně natahovaného hodinového strojku.

ALange & Söhne01pub

Sám hodinový strojek nese dle očekávání všechny charakteristické rysy značky. Znamenitá ruční práce na finálních úpravách včetně osmi zlatých šroubů a ručně gravírovaného regulátoru. Hodinky se svým průměrem 38,5 mm a výškou pouhých 9,8 mm velmi dobře sedí na zápěstí a také na něm velmi dobře vypadají.

Pánské hodinky verze A. Lange & Söhne Lange 1 jistě zaujmou nejen příznivce této značky. Model v bílém zlatě je přirozeným vstřícným krokem pro všechny zákazníky, kteří milují náramkové hodinky z drahých kovů, ale současně se nebrání určité diskrétnosti, které bílé zlato nabízí.

Cena hodinek v bílém zlatě je stanovena na 31 700 Euro. Což je jistě zajímavá cena nejen kvůli použitému materiálu, ale i kvůli značce proslulé svou kvalitou v technickém řešení i ve filigránském provedení hodinářské práce.