Stručná historie „Prezidentských hodinek“ Vulcain Cricket

Hodinářství Vulcain před časem představilo novou řadu pánských náramkových budících hodinek Cricket s novým designem zahrnující gilošované vzorování spolu s novými upínacími řemínky navržené tak, aby ladily se vzhledem ciferníku.

vulcain01pub

Řada Cricket byla poprvé představena odbornému tisku v roce 2010 a rázem se stala ikonou. Novinářům byly představeny modely, které si pro inspiraci došly do sladkých poválečných let kolem roku 1950. Samozřejmě jen pro inspiraci vzhledu, technické a další vybavení odpovídá standardům 21. století.

Prvními kolekcí modely po zmíněné presentaci byla  Vulcain 50s Presidents’ Watch collection, která přišla na trh v roce 2011. Hodinky byly vybaveny dnes už legendárním kalibrem Cricket, který se brzy začal prodávat v manuální i automatické verzi.

Na pole náramkových hodinek s vestavěným alarmem vstoupilo hodinářství Vulcain již v roce 1947. Tehdy firma představila svůj první mechanický kalibr, ze kterého později vznikl slavný Cricket.  Úspěch těchto hodinek byl ohromující.  Nosili je mimo jiné i prezidenti Truman, Eisenhower, Nixon a Johnson.  Časem tyto náramkové hodinky získaly přezdívku „Hodinky prezidentů“.

vulcain02pub

Po výstavě Baselworld 2015 se značka Vulcain rozhodla vrátit k této kultovní kolekci, upravit její vzhled, ale zachovat její noblesu a eleganci.