Voutilainen Vingt-8

V souladu s nejlepšími klasickými hodinářskými tradicemi všechny hodinky pocházející od společnosti Voutilainen jsou vyvinuty, designovány, sestaveny a vyráběny pouze v dílnách této firmy. Kolečka a pastorky včetně dalších součástek nacházející se v tomto modelu jsou dokonale vyleštěné, ocelové části jsou ručně zkosené a finální úprava je na prvotřídní úrovni. Tento řemeslný přístup se odráží i na ciferníku pánských náramkových hodinek Voutilainen Vingt-8. Stříbrný podklad je gilošovaný motivem trompe l’oeil. Centrální část ciferníku je potažena rafinovaným emailovým vzorem, druhá časová zóna, kterou tvoří subciferník v šesté hodině je od hlavní části číselníku opticky oddělena jemnějším gilošovaným vzorem.

Voutilainen Vingt-801pub

Hodinový strojek je mechanický a pracuje s oscilací 18 000 vibrací za hodinu. Obsahuje 21 ložiskových kamenů. Rezerva nátahu je 65 hodin. Funkcí pánských náramkových hodinek Voutilainen Vingt-8 je pouze měření hodin, minut a vteřin.

Hodinové pouzdro je buď z bílého, nebo růžového zlata. Průměr pouzdra je 39 mm. Ciferník je ze solidního stříbra a zlata s gilošováním v centrální a vteřinové části dialu. Římské číslice a další indexy na číselníku včetně ručiček jsou potažené zlatem. Krycí safírová sklíčka jsou na horní i spodní straně hodinek.

Upínací pásek pánských náramkových hodinek Voutilainen Vingt-8 je z ručně šité aligátoří kůže se sponou z 18cti karátového zlata.