Glashütte Original Senator Chronometer Blue Dial

Se značkou Glashütte Original je již nerozlučně spjatá modrá barva. Tento trend trvá již dobrých dvacet let a ani nový chronometr, ostatně jak je poznat již podle jména, od tohoto výrazného trendu neodbočil. Prosím seznamte se – pánské náramkové hodinky Glashütte Original Senator Chronometer Blue Dial!

WP-Glashutte-Original-senator-chronometer01pub

Tento model má charakteristické modré zabarvení chronometru včetně typického datového okna v pozici třetího indexu. Hodinky mají zřetelně oddělené zobrazování dne a noci, které je viditelné na horním malém subciferníku. Těsně nad centrální osou, kolem které se otáčí hodinové ručičky, je patrná malá apertura, která má od šesti hodin ráno, do šesti hodin večer bílou barvu, v šest hodin večer její povrch ztmavne. Tato drobnost ulehčuje nastavení přesného data dne. Pokud je korunka vytažená, chod hodin se zastaví a sekundová ručička se nastaví na pozici nula. Při otáčení korunky se vteřinová a minutová ručička posouvá tak, aby nedošlo k rozladění pozic mezi ukazateli sekund a minut. Kalibr je firemní 58-01 pracující s frekvencí 4 Hz. Hodinový strojek má antišokové provedení.

WP-Glashutte-Original-senator-chronometer02pub

Hodinové pouzdro z osmnácti karátového bílého zlata má průměr 42 mm, jeho výška je 12,47 mm. Ze stejného materiálu jsou i hodinové ukazatele. Safírová skla jsou z obou stran, ze strany ciferníku je sklíčko v antireflexním provedení. Ciferník v modré barvě má průměr 36,8 mm, hodinové číslice mají římský formát. Voděodolnost pánských náramkových hodinek Glashütte Original Senator Chronometer Blue Dial je do padesáti metrů vodního sloupce. Rezerva nátahu je 44 hodin a 40 minut.