Armin Strom Tourbillon Skeleton Earth

Tento model pánských náramkových hodinek představuje ztvárnění estetické inspirace dle představ nezávislého švýcarského hodinářství Armin Storm. Kolekce Tourbillon Skeleton je tematicky postavena na čtyřech základních přírodních elementech- na vodě, ohni, vzduch a zemi. Jednotlivé modely kolekce se od sebe liší použitými materiály a barvami. Model, který má jméno po vodě je z přírodní oceli a nese modré zabarvení, model inspirovaný ohněm je z růžového zlata a převládají v něm zlaté a hnědavé tóny, Skeleton Air jako protagonista vzduchu je vyrobený z lehkého titanu.

Armin Strom Tourbillon Skeleton Earth01pub

 Chronograf Armin Strom Tourbillon Skeleton Earth má ocelové pouzdro potažené černým PVD povlakem. Uvnitř pouzdra je bohatě skeletizovaný kalibr ATC11-S. Tento exklusivní in-house movement má integrovaný tourbillon u něhož také většina součástek je vyrobena s minimálním množstvím materiálové výplně.

Hodinový strojek je mechanický s ručním navíjením, v kalibru  ATC11-S je začleněn tourbillon regulátor. Kalibr pracuje s kmitočtem 18 000 kmitů za hodinu, rezerva nátahu je velmi pěkných deset dní bez nutnosti sáhnutí na korunku. Vnitřek hodinek obsahuje 184 součástek a 34 rubínů.

Hodinové pouzdro je z nerezové oceli s PVD ochranou. Průměr pouzdra je 43,40 mm. Voděodolnost je do hloubky 50 metrů.

Armin Strom Tourbillon Skeleton Earth02pub

Kruhový ciferník je krytý safírovým sklíčkem s vyznačenými indexy po obvodu krytu.  Safírové víčko kryje průhled do vnitřku chronografu i ze spodní části hodinového pouzdra. Hlavní osa ručiček je mimostředová, tourbillon se vteřinovou ručičkou je v místě deváté hodiny. Funkcí hodinek je měření hodin, minut a vteřin.

Upínací pásek k tomuto modelu je z aligátoří kůže, skládací spona je podobně jako těleso pouzdra ošetřené PVD ochranou proti opotřebení a otěru.  Zákazník k pásku z kůže ještě obdrží upínací pásek z černé gumy.