Alpina Startimer Pilot Automatic Sunstar

Švýcarská společnost Alpina má dlouhou tradici produkce pilotních hodinek. Její strategií je propagovat tyto luxusní sportovní hodinky, které současně vyjadřují i odpovídající životní styl. Alpina má čtyři základní kolekce Alpiner, Startimer, Seastrong and Comtesse. Kterékoliv hodinky Alpina jsou symbolizovány přesností, čitelností,  voděodolností , schopností odolávat nárazům a špičkovým designem.

alpina_startimer_pilot01pub

Nejinak je tomu u modelu pánských náramkových hodinek Alpina Startimer Pilot Automatic Sunstar, který byl uveden na trh v roce 2014. Číselník je charakterizován velkými číslicemi na pozadí antracitově šedé barvě ciferníku. Arabské číslice jsou pokryté luminiscenční barvou pro snadnou čitelnost i v horších světelných podmínkách, což je ostatně jedním z charakteristických rysů hodinek pro profesionální i amatérské piloty.

Hodinový strojek je automatický a mechanický. Kalibr je AL-525 a má 26 ložiskových rubínů. Strojek se vyznačuje rezervou nátahu 38 hodin. Funkcí hodinek jsou měření času včetně sekund a zobrazování data dne. Okénko pro tuto komplikaci je na ciferníku umístěno v pozici třetí hodiny.

alpina_startimer_pilot02pub

Hodinový strojek je uložen v ocelovém pouzdře o průměru 40 mm. Ciferník chrání safírové sklíčko, také spodní víčko je průhledné. Voděodolnost hodinek je do 100 metrů hloubky.

Pánské náramkové hodinky Alpina Startimer Pilot Automatic Sunstar jsou zákazníkům nabízeny s upínacím páskem z krokodýlí kůže.