Andersen Genève Tempus Terrae 25th Anniversary

Společnost Andersen Genève, jehož vlastník je hodinář Svend Andersen, často překvapuje fandy do hodinek svými výtvory, nápady i vynálezy. Patří mezi ně světově nejmenší kalendářní hodiny, hodinky s největším animačním pohybem vůbec, nebo první náramkové hodinky se sekulárním věčným kalendářem naprogramovaným dopředu na minimálně 400 let.

V roce 1930 Louis Cottier vytvořil první hodinky se světovým časem. Konstrukce zůstala od té doby v podstatě stejná. Po obvodu ciferníku tvoří jména světových metropolí pomyslný prstenec, další prstenec je dělen po 24 hodinách. Druhá korunka na obvodu hodinového pouzdra slouží k nastavení času pro příslušné, uživatelem zvolené město. V Andersen Genève tento systém ještě vylepšili.

Andersen Genève Tempus Terrae pub01

Střed náramkových hodinek Tempus Terrae má ručně provedené zdobení ve stylu guilloché. Modré zbarvení je specialitou Andersen Genève, kdy je zlato o hodnotě 21 karátů kontaminované železnými částicemi. Železo postupně oxiduje a mění barvu zlata na modrou. Podobné zdobení se provádí i s dalšími materiály vmísenými do zlaté báze ve středu ciferníku. K 25. výročí této komplikace vydává Andersen Genève limitovanou sérii Tempus Terrae, u které jde do prodeje 25 kusů tohoto modelu v bílém zlatě, 25 kusů ve žlutém zlatě a 25 kusů ve zlatě zbarveném do červena.

Hodinový strojek je mechanický s automatickým nátahem s kalibrem in house se sedmnácti ložiskovými rubíny. Movement má čtyřicetihodinovou nátahovou rezervu a pracuje s oscilací 21 600 kmitů za hodinu. Komplikace jsou kromě měření hodin, minut a vteřin také měření světového času včetně indikace noci a dne. Odolnost tohoto chronometru proti ponoření je do třiceti metrů hloubky.

Andersen Genève Tempus Terrae pub02

Pouzdro je zlaté s hodnotou 18 karátů, provedení žluté nebo červené zlato. Průměr hodinového pouzdra je 39 mm, velikostí se tedy řadí do třídy unisex. Také celé provedení i výběr materiálů je zvolen tak, aby po Tempus Terrae mohly sáhnout ženy i muži. Ciferník s modrým gilošování ve středu číselníku je překryt safírovým sklíčkem, stejné sklíčko kryje průhled do hodinového strojku i ze spodní strany.

Hodinky Andersen Genève Tempus Terrae 25th Anniversary jsou doplněné ručně šitým páskem z aligátoří kůže se spínáním přezkou, nebo skládací sponou ze stejného materiálu jako těleso hodinového pouzdra.