Triple Axis Tourbillon

Ženevská společnost Cabestan tradičně spojuje umění s technologickými inovacemi a avantgardním hodinářským designem. Stejně je tomu u modelu vytvořeném Ericem Coudrayem, vrchním hodinářským mistrem společnosti, který se nechal pro tento model inspirovat ladnými liniemi katamaránu. Hodinové pouzdro je ručně leštěné a hlavní blok obsahuje trojitý létající axiální tourbillon. Každá ze tří klecí tourbillonu rotuje jinou rychlostí. Jedná se o neskutečně složitý kmitočet  trojpohybu v délce trvání 17, 19 a 60 sekund. Každý z těchto pohybů tourbillonu je perfektně viditelný, při pohledu do nitra pouzdra vyniknou i zkosené, leštěné a ručně dohotovené jednotlivé díly chronometru. Jedinečná konstrukce hodinového pouzdra se navrhuje a skládá na přání zákazníka, který si může vybrat z celé řady drahých kovů a metalických úprav až pro 135 kusů volitelných součástek.

Triple Axis Tourbillon pub 01

Hodinový strojek je mechanický s ručním nátahem, kalibr je CABC EC 17 s padesátihodinovou rezervou nátahu. Funkcí hodin je pouze měření hodin, minut a sekund. Voděodolnost je do třiceti metrů hloubky.

Hodinové pouzdro je ručně leštěné, hodinová sklíčka jsou safírová a z broušeného titanu. Velikost pouzdra je 50,25 mm délka; 45,50 šířka a 22,30 výška.  Zákazník má volbu pouzdra z růžového, žlutého nebo bílého zlata o hodnotě 18 karátů, popřípadě je možnost volby rozšířena ještě o pouzdro z titania, nebo  platiny.

Triple Axis Tourbillon pub 02

Řemínek k hodinkám je z velmi jemně zpracované aligátoří kůže.