Vacheron Constantin a jeho platinová kolekce na SIHH 2016

Kdo se trochu zajímá o novinky na letošním SIHH, určitě zaznamenal, že letos bude na výstavě k vidění možná více platiny než zlata. Vacheron Constatin je totiž další hodinářskou firmou, která oznámila, že na SIHH představí svou limitovanou platinovou kolekci.

Nové hodinky budou spadat do produktové řady „Patrimony line“ a mezi těmito modely bude i limitovaná edice „Vacheron Constantin Perpetual Calendar Collection Excellence Platine“ s hodinovým pouzdrem a dialem vyrobeným z platiny.

Vacheronpub02

Leštěné platinové hodinové pouzdro je elegantním prvkem už samo o sobě, zde se k němu ještě druží jemně pískovaný ciferník, na kterém se otáčí ručičky z bílého, 18cti karátového zlata. Také rozměry hodinek jsou vybrány s maximální pečlivostí. Průměr je 41 mm a tloušťka 8,9 mm, což jsou přesně rozměry pro luxusní pánské náramkové hodiny v tomto provedení.

Hodinky „Vacheron Constantin Perpetual Calendar Collection Excellence Platine“ jsou postavené na kalibru 1120 QP s automatickým nátahem. Chronograf běží v taktu 2,75 Hz, jeho udávaná rezerva nátahu je 40 hodin. Voděodolnost je do hloubky třiceti metrů. Na hlavním ciferníku jsou tři terčíky  subdialů. Týdenní kalendář je v pozici devátého indexu, na opačné straně v pozici třetí hodiny malá ručička ukazuje na správný den v měsíci. Jméno měsíce je monitorováno na pozici dvanácté hodiny a to včetně přestupního roku. Na indexu čísla šest je zobrazení měsíční fáze. Pozor, kalendář je nutno znovu nastavit 1. března roku 2100, tento fakt je třeba proto šťastným dědicům oznámit v testamentu.

Vacheronpub03

U hodinek tohoto typu jsou funkce a jejich provedení jistě velmi zajímavé, ale ještě zajímavější jsou detaily.  Staré přísloví říká, že „dokonalost se ukrývá v maličkostech“ a zde to platí možná dvojnásob: drobné stříbrné perly na místě zobrazení minut, pískovaný ciferník, který nechává vyniknout subtilním ručičkám z bílého zlata, logo firemního bílého kříže na korunce. A také blankytná modř ručičkových ukazatelů na subcifernících, ladících s modrým pozadím měsíční fáze, na které se lesknou drobné jiskry hvězd a souhvězdí.

Pánské hodinky Vacheron Constantin Perpetual Calendar Collection Excellence Platine budou dodávány s páskem z aligátoří kůže v modré barvě. Pásek je prošívaný platinovou nití a doplněn přezkou ze stejného ušlechtilého materiálu. Jeho plné označení vlastník hodinek najde na ciferníku v pozici mezi čtvrtou a pátou hodinou.