Potápěčské hodinky Longines Heritage Diver

Společnost Longines byla vždy dodavatelem kvalitních hodinek pro výzkumné a dobrodružné výpravy ve vzduchu, na zemi i pod vodou. Například v roce 1950 dodala tato firma měřicí přístroje pro batyskaf Trieste, který pak v roce 1953 vytvořil hlubinný rekord.  Longines krom toho vyráběla i robustní, ale současně kvalitní a spolehlivé hodinky pro amatérské potápěče, kteří se zabývali průzkumem a objevováním světa pod vodní hladinou. Dva takové modely byly vyrobené v roce 1970, a právě ty se staly inspirací pro nový Longines Heritage Diver, který společnost představila v létě. Stejně jako původní modely z roku 1970 mají nové hodinky průměr hodinového pouzdra 43 mm a také některé shodné prvky na ciferníku hodin.

Longines vyrábí dvě verze tohoto modelu. První verzí je tříručičkový model, druhá je chronograf.  Obě verze mají černý ciferník a zářivě červené hodinové ručičky s luminiscenční úpravou. Obě verze mají vnitřní obousměrně otáčivou vnitřní přírubu. Hodinové pouzdro, koruna i luneta jsou jištěny šrouby, čímž je zajištěna voděodolnost do hloubky až 300 metrů.

Longines-Heritage-Diver-collection01pub

Ocelové pouzdro má horní plochu jemně broušenou, boční fazety jsou leštěné. Spodní strana je zdobena rytinou potápěče, což je jemný odkaz na první potápěčské hodinky Longines.

Tříručičková verze Longines Heritage Diver se liší od Longines Heritage Diver chronograf odvážnou kombinací barev. Stupnice od nuly do šedesáti umožňuje potápěči si kontrolovat, jak dlouho může být ještě pod vodou. Vnitřní příruba se aktivuje pomocí koruny v pozici druhé hodiny.

Tento model je vybaven Longines Kalibrem L633.5 (jinak známý jako ETA 2824/2) a zobrazuje hodiny, minuty, sekundy. V pozici čísla tři má datové okénko na zobrazení čísla dne.

Longines Heritage Diver chronograph má stejné barevné provedení, ale přírubová stupnice je číslována od šedesáti do nuly. To umožňuje lépe počítat zbývající čas i při dekompresních zastávkách.  Model je vybaven Longines Kalibrem L651.3 (ETA 2894/2). Ciferník zobrazuje hodiny, minuty a sekundy. V pozici čísla 3 má 60ti minutový čítač, na deváté hodině čítač 30ti minutový. Okénko čísla dne je místě indexu 6.

Upínací pásky jsou v provedení guma nebo syntetický materiál.

Cena modelu Longines Heritage Diver je 2 550 USD, chronograf se prodává za cenu 3 750 USD.