Značka Ingersoll byla založena v roce 1892 v USA bratry Robertem a Charlesem Ingersollovými. S touto hodinářskou firmou se již od doby jejího založení pojí idea vyrábět hodinky vysoce kvalitní, precizně vyrobené, ale současně prodávané za rozumnou cenu a tedy i přístupné všem.
S pomocí Roberta Forda, který byl přítelem rodiny Ingersoll, se podařilo vyvinout systém pásové výroby náramkových hodinek a velmi brzy se tyto kvalitní měřiče času začaly prodávat v ceně jednoho dolaru za kus. Za tuto cenu bylo vyrobeno přibližně 1 milion hodinek a jejich přezdívka Dollar-Watch, se stala časem slovním sloganem značky Ingersoll. Proslulost hodinek této značky byla tak vysoká, že dokonce i americký prezident Theodore Roosevelt byl při svých loveckých cestách po Africe představován jako muž pocházející ze země, kde se vyrábějí hodinky „Yankee“ Ingersoll. Nebyl jedinou známou osobností spojenou s touto značkou. Oblíbil si je i například spisovatel Mark Twain, nebo vynálezce Thomas Alva Edison. Mimo USA byl jejich nositelem Mahátma Gándhí, který co se týče majetku, byl zapřisáhlý purista, nicméně byl velmi pečlivý na svůj denní řád. Ze studií si z Londýna přivezl hodinky Ingersoll, které mu celý život pomáhaly tento časový řád dodržovat.
Úspěch značky byl díky Dollar Watch zcela famózní. Továrna musela být rozšířena a poptávce trhu se musely přizpůsobit i výrobní linky. Značka Ingersoll však neusnula na vavřínech, vývoj přinesl některé důležité technické prvky, které se časem ukázaly jako zcela průkopnické. Například v roce 1919 firma Ingersoll představila první hodinky s funkcí pro noční vidění. Byl to model „Radiolite“ vybavený svítícím ciferníkem pro nošení a používání hodinek i v noci, nebo za nedostatečného osvětlení.
V roce 1935 začala společnost Ingersoll prodávat hodinky s podobou Mickey Mouse. Hodinky se staly ikonou firmy, do roku 1935 se jich prodalo 2,5 milionu kusů a i dnes jsou tyto první kusy vyhledávanou sběratelskou záležitostí. Úspěch trval i dále, například v roce 1957 již firma hlásí více jak 25 milionů prodaných kusů, hodinky s touto postavičkou Walta Disneye se prodávaly až do roku 1971.
Hodinky Ingersoll byly také úzce provázány s Hollywoodem. Prodávaly se modely s hollywoodskými hvězdami zobrazenými na ciferníku a hollywoodské hvězdy zase nosily na oplátku hodinky Ingersoll. Tragickou hvězdou tohoto období byl herec James Dean, o kterém se tradovalo, že zemřel ve svém Porsche s hodinkami Ingersoll v ruce.
Po roce 1989 firma Ingersoll změnila majitele a jejím vlastníkem se stala společnost Zeon Ltd. Ta pokračovala v tradici a filozofii původních majitelů, kteří prosazovali, aby kvalita a cenová dostupnost jejích výrobků byly v jejich obchodní politice brány jako dvě strany téže mince a jejichž společným jmenovatelem je spokojenost zákazníka.