Arnold & Son Constant Force Tourbillon

Britský hodinář John Arnold (1736 – 1793) patřil mezi nejvýznamnější odborníky v konstrukci a výrobě hodinek pro námořníky a mořeplavbu obecně. Byl zakladatelem hodinářské značky, která pod názvem Arnold & Son pokračuje v jeho práci dodnes. Jejich nejnovější model limitované série  Constant Force Tourbillon je technicky velmi zdařilá časomíra, která reflektuje hodinářskou vynalézavost a důmysl hodinářských mistrů osmnáctého století. Konstrukce movementu je vybavena výkonovými mechanismy pro zajištění stability chodu. První je umístěn v pozici dvanácté hodiny a zajišťuje pravidelný a optimální přísun energie do tourbillonu, druhý je v pozici mezi šestou a sedmou hodinou a energii předává pomocí pružiny. Vteřinová ručička proto po ciferníku postupuje s lehkostí, která umožňuje snazší načítání času současně s velkou přesností.  Jak již bylo uvedeno, jedná se limitovanou sérii, která k prodeji nabízí pouhých 28 kusů Constant Force Tourbillon.

Arnold-Son_Constant-Force-Tourbillon01pub

Hodinový strojek je mechanický s firemním kalibrem  A&S5119. Strojek obsahuje 39 ložiskových kamenů a pracuje s kmitočtem 21 600 kmitů za hodinu. Rezerva nátahu je 90 hodin.

Hodinové pouzdro je z osmnáctikarátového červeného zlata. Pouzdro má průměr 46 mm a je tedy svou velikostí určeno hlavně pro mužskou ruku. Voděodolnost pánských náramkových hodinek Arnold & Son Constant Force Tourbillon je do 30ti metrů hloubky.

Ciferník je s viditelným tourbillonem, kolem číselníku je vnitřní černý kroužek s markery z červeného zlata 18K, které jsou rozmístěny po pěti stupních této minutové dráhy. Krycí sklíčko nad ciferníkem je konkávní a má oboustrannou vícevrstvou antireflexní ochranu. Spodní víčko má také transparentní úpravu.

Arnold-Son_Constant-Force-Tourbillon02pub

Upínací pásek pánských náramkových hodinek Arnold & Son Constant Force Tourbillon je ručně šitý z aligátoří kůže a má hnědou patinu. Upínací spona je ze stejného materiálu, jako je pouzdro.

Cena tohoto limitovaného modelu bude pravděpodobně přesahovat cenu 150 000 CHF.