První potápěčské hodinky od Franc Vila

Ženevská hodinářská firma Franc Vila vyvedla svůj model Franc Vila Intrepido Diver Superligero v poměrně neotřelém designu.  Pro uživatele a příznivce Franc Vila je však důležité, že se jedná o první skutečně potápěčské hodinky této značky.

Intrepido Diver Superligero (Ref. FVi62) byly poprvé představeny v červnu 2015 a to hned ve čtyřech verzích. Kromě stříbrné titanové verze v červeném nebo modrém zabarvení ještě i v pouzdře v provedení s DLC ve stejné barevné kombinaci.

Franc Vila02pub

Každá verze je limitována počtem 88 kusů. Hodinky jsou dodávány s částečně krytou lunetou, kterou lze uzamknout korunkou umístěnou v pozici osmé hodiny. Ovládací korunka otočné lunety je na čtvrté hodinové pozici. Pouzdro o velikosti i 57mm je voděodolné až do 300 metrů a je vybavené jednosměrný bezpečnostním heliovým ventilem.

Uvnitř mohutného pouzdra je umístěn hodinový strojek FV62.  Hodinky mají rezervu nátahu 48 hodin s ukazatelem zbývajícího času na ciferníku.  Velký ukazatel čísla dne je v místě pozice indexu 12. Datový mechanismus je dobře viditelný díky částečně skeletizovanému číselníku. Movement obsahuje 31 kamenů, které jsou v závislosti na modelu vyvedené v modré, nebo červené barvě.  Zajímavý prvkem hodinek jsou hodinové ručičky vyrobené z transparentního materiálu. Horní i spodní kryt je ze safírového vypouklého skla. Upínací pásek je z černého kaučuku se skládací uzavírací sponou.

Franc Vila03pub

Za model s pouzdrem z broušeného titanu zákazník zaplatí 15 000 USD.  Model v černém pouzdru s titanovým povlakem naneseným DLC  technologií stojí 16 500 USD.