Alpina Full Black Alpiner 4 Manufacture Flyback Chronograph

Společnost Alpina oznámila před letošní světovou výstavou hodinek a klenotů Baselworld 2016, že zde bude prezentovat nové pánské hodinky Full Black Alpiner 4 Manufacture Flyback Chronograph.

Alpiner-Flyback-Chronograph-AL01pub

Podle představitelů společnosti vývoj nového modelu trval tři roky, protože byl nutno začlenit do původního továrního strojku modul flyback.

Nový model má ocelové hodinové pouzdro s černým PVD povlakem o průměru 44 mm.  Uvnitř je firemní automatický kalibr AL-760 s 33 kameny a s manuálním nátahem pracujícím s kmitočtem 4Hz. Chronograf je voděodolný do hloubky sto metrů, má antišokovou úpravu a certifikované antimagnetické stínění v souladu s ISO. Také krycí safírové sklíčko je odolné ti nešetrnému zacházení. Pánské náramkové hodinky Alpina Full Black Alpiner 4 Manufacture Flyback Chronograph mají rezervu nátahu 38 hodin. Snadné ovládány funkcí flyback je zajištěno přes dva tlačítkové ovladače s funkcí start, stop a return umístěných v pozicích druhé a čtvrté hodiny na vnějším okraji hodinového pouzdra.

Alpiner-Flyback-Chronograph-AL03pub

Černý ciferník je zdobený ve stylu Côtes de Genève s perlovým leskem. Kromě hodin a vteřin je na pozici šestého indexu terčík s ukazatelem čísla dne.  Vteřinovka je uložena v centrální ose spolu s ukazateli hodin a minut. Pro snadné čtení v noci jsou ukazatele času a indexy potažené béžovým luminiscenčním nátěrem. Na vnějším obvodu ciferníku je telemetrická stupnice.

Nový chronograf Alpine je dodáván s popruhem z černé kůže s béžovým prošíváním. Upínací spona je nerez, taktéž s černým PVD povlakováním.