Nový Girard-Perregaux Laureato

Bylo to v roce 1975, kdy Girard-Perregaux, hodinářství založené v roce 1791, představilo své první elegantní hodinky pro sport a volný čas.

Po 225 letech od svého založení v Girard-Perregaux stiskli pomyslné tlačítko reset a nyní se vrací na trh s novou strategií, novými produkty, novým způsobem komunikace a samozřejmě i s novými nadějemi.

Bylo velmi smutné sledovat, jak se tato perla hodinářského kumštu v posledních letech trápila. Zatímco konkurenční firmy využívaly každou minutu, aby posílily své pozice na trhu, v Girard-Perregaux bojovali o přežití. Museli odejít ti, kteří prosazovali nevhodnou firemní strategii, aby nový vlastník mohl ještě zavčas zatáhnout za záchrannou brzdu? Nevíme. Jedno je ale jisté, došlo konečně ke změně.

steel-girard-perregaux-laureato 02pub

Jak již bylo řečeno v Girard-Perregaux oslavili 225 let existence firmy. Jako první dárek k tomuto výročí vznikl obnovený model Laureato, které věnuje výrobce sobě i svým zákazníkům. První Laureato se objevilo na trhu v roce 1975 jako quartz chronograf. Hodinky byly modernizované v roce 1984, 1995 a naposledy v roce 2003. Rokem 2016 dostává obnovený model do vínku původní průměr ciferníku, který nyní přichází ve stříbrné a modré verzi. V souladu s počtem let, které se počítají od vzniku Girard-Perregaux, přichází nová edice na trh jako limitovaná s počtem 225 kusů Girard-Perregaux Laureato 2016.

steel-girard-perregaux-laureato 01pub

Pánské náramkové hodinky Girard-Perregaux Laureato 1791 mají ocelové pouzdro o diametru 41 mm a tloušťce 10,1 mm. Uvnitř pouzdra je mechanický hodinový strojek s automatickým nátahem, kalibr je firemní výroby Girard-Perregaux  GP03300-0030. Průměr strojku je 25,6 mm, na výšku má 3,2 mm.  Jeho útroby obsahují 27 rubínů, frekvence kalibru je 4 Hz. Ciferníky obou verzí jsou zdobené  gillošovaným vzorem “clous de Paris”. Ciferník je chráněn antireflexním safírovým sklem,  voděodolnost je do 30 metrů vodního sloupce. Hodinky mají hodinové ručičky s luminiscenční úpravou. Chronograf ukazuje čas, sekundy a datum, které se zobrazuje v okénku na pozici třetí hodiny. Ciferník je bez čísel, pro orientaci v čase jsou na číselníku pouze jednoduché stříbrné indexy. Na dvanácté hodině je místo něj značka firmy „GP“.  Pod ním je celé jméno firmy s letopočtem jejího založení.

Cena obou modelů je stanovena na 14 700 Euro včetně DPH.