Tudor Heritage Black Bay Bronze

Tento model zdědil několik charakteristických prvků od svých slavných předchůdců, kteří pomáhaly vytvářet historii potápěčských hodinek. Mezi tyto výmluvné prvky odkazující na dřívější slavné modely patří například způsob vinutí korunky, klenuté krycí sklíčko a žakárový upínací popruh béžové barvy. Ten je připomínkou francouzských námořníků, kteří si dělali vlastní upínací pásky ze záchranných padáků. Také bronzové pouzdro má svou symboliku. Je odkazem na bronzové helmy potápěčských skafandrů používaných před padesáti lety. Když si ale uvědomíme, jakou patinu umí časem bronz na svém povrchu vytvořit, těžko se vzdáváme pocitu, že majitel takovýto chronograf neuloží do zásuvky sekretáře, tak jako je tomu u jiných sportovních modelů, ale bude se k němu vracet a nosit ho jako připomínku předchozích let a současně jako symbol svého životního stylu.

Tudor-Heritage-Black-Bay-Bronze01pub

Pánské náramkové hodinky Tudor Heritage Black Bay Bronze jsou postavené na kalibru MT5601. Jedná se o mechanický chronograf s automatickým nátahem s přibližnou rezervou chodu 70 hodin. Hodinové pouzdro je z bronzu a má průměr 43 mm. Také ciferník je z tohoto ušlechtilého kovu, nad ciferníkem se klene safírové klenuté ochranné sklíčko. Jednosměrná luneta je z hnědě eloxovaného hliníku v barvě odpovídající zabarvení bronzu. Spodní kryt je ocelový a je potažený bronzovým PVD povlakem. Voděodolnost hodinek je do 200 metrů hloubky.

Funkce hodin je poněkud chudá, ukazuje pouze hodiny, minuty a vteřiny. S takovým vybavením jsou vhodné spíše pro šnorchlové potápění, nebo pro potápění s lahvemi, ale jen do hloubky maximálně 12 metrů, kde nehrozí sycení těla dusíkem.

Tudor-Heritage-Black-Bay-Bronze002pub

Pánské náramkové hodinky Tudor Heritage Black Bay Bronze se dodávají se dvěma druhy upínacích popruhů. Prvním je kožený upínací pásek v  úpravě staré kůže doplněný bronzovou sponou, druhý je tkaninový popruh s žakárovým vzorem.