Pánské náramkové hodinky Oris Divers Sixty Five

Kdo byl na Baselworld 2015 si jistě vzpomene, který model byl jedním z nejvíce diskutovaných exponátů, a také že to byly překvapivě hodinky Oris s cenou pod 2 000 Eur. Tedy žádný ultra komplikovaný kousek od Patek, nebo poslední výkřik firmy Rolex.  Upřímně řečeno, Oris Divers Sixty Five jsou vzhledově až jednoduché hodinky, které ale perfektně mixují starší dobové prvky s moderními trendovými styly. Stejně jako ještě před Baselworld 2015, tak i dnes lze potvrdit, že těmto cenově dostupným, ale přitom svou jednoduchostí inspirativním hodinkám, lze zcela jednoznačně složit hold.  V současné době Oris přichází, v souladu s nynějšími barevnými trendy, se stejným modelem, ale tentokráte s ciferníkem v kombinaci šedé barvy a modré “Deauville Blue”.

Oris Divers Sixty Five01pub

První model byl představen s černým ciferníkem a černou lunetou, indexy byly v barvě označované jako  “faux-patina”. Oris Divers Sixty Five tak již podle jména vzdávaly holt téměř zapomenutému romantickému modelu z poloviny šedesátých let. Je však zcela zřejmé, že se jedná o jednu z nejvěrnějších reedicí, která se v poslední době objevila. Samozřejmě, je více hodinek, které se nechaly inspirovat staršími modely z šedesátých a sedmdesátých let, jenže některé vznikly stylem „copy-paste“ s nadějí, že výsledkem bude aka  identický antikvární model, jak vytažený z dědečkova sekretáře. Jenže ono to tak většinou nefunguje, navíc to může dané značce přinést pověst, že jejímu tvůrčímu týmu již zcela chybí vize a inspirativní nápady. Ale to se rozhodně netýká společnosti Oris, která umí a také dělá moderní hodinky v tom nejlepším slova smyslu. Oris Divers Sixty Five je důkazem, že s citem pojatá reedice v konečném výsledku opravdu funguje.

Hlavní a současně jedinou novinkou tohoto modelu je změněný ciferník. Předchozí model byl pouze v provedení s černým lesklým číselníkem. Tato novinka nabízí dvě barevná schémata.  “Deauville blue” na okraji ciferníku a lehce šedé zabarvení v jeho centru. Použitá modř byla v šedesátých letech populární a hojně používanou barvou pro karosérie aut, nábytek, ale i pro barvu šatů. Rozhraním mezi oběma barvami je kruhový minutový číselník, který současně zajišťuje nenásilný a barevně vyvážený přechod mezi rozdílným pozadím ciferníku. Také indexy jsou reminiscencí modelu z roku 65;  všechny jsou potažené krémovou luminiscenční barvou. Na obvodu je luneta se zářezy na kraji prstence, s možností otočení tam i zpět v celém číselném rozsahu.

Hodinové pouzdro ve velikosti 40 mm má kvalitní finální úpravu, a to i s důrazem na konečnou cenu výrobku. Boční kovové plochy jsou leštěné, horní ploché hrany mají saténovou úpravu. Velká otočná korunka je opět připomínkou designu starších potápěčských náramkových hodinek. Uvnitř pouzdra tiká kalibr Oris Cal. 733 postavený na původním kalibru  Sellita SW200. Ciferník má datové okno na pozici čísla šest, hodinová, minutová a vteřinová ručička se otáčejí kolem jedné centrální osy.

Oris Divers Sixty Five03pub

Pánské hodinky Oris Divers Sixty Five Deauville Blue jsou nabízeny se dvěma druhy upínacích pásků. První je gumový, velmi pohodlný a je vyvedený v tropickém stylu, druhý je plátěný pásek, také v černém provedení stejně jako je tomu u gumové verze.

Cena tohoto modelu se neliší od první „černé“ verze.  Pánské hodinky Oris Divers Sixty Five Deauville Blue jsou nabízeny za 1 600 Euro, nebo za 1 750 CHF.