Sedm značkových automatů za lidovou cenu II. část

Raymond Weil01pub

Švýcarská hodinářská firma Raymond Weil nabízí zákazníkům své Maestro Trois Aiguilles Or Rose za 1 395 USD. Hodinky jsou umístěné v pouzdru z vakuově pokoveného růžového zlata. Stejný způsob výroby je použitý i u indexů, hodinových ručiček a u vteřinovky.  Povrch ciferníku je zdoben reliéfem nízkých hrotů známých pod názvem „clou de Paris“. Maestro Trois jsou vybaveny automatickým nátahem s rezervou 38 hodin chodu.

Tissot Luxury Automatic COSC Gent02pub

Náramkové hodinky Tissot Luxury Automatic COSC Gent T086 patří do modelové řady přístrojů s novým kalibrem Powermatic 80. Tento nový kalibr vznikl spolupráci mezi firmami TISSOT a ETA. Ta je sesterskou společností TISSOT a její specialitou je vývoj a výroba vlastních hodinářských strojků (movement).  TISSOT i ETA jsou zároveň členy hodinářského koncernu Swatch Group.

Náramkové hodinky Tissot Luxury Automatic COSC Gent T086 jsou vystrojeny  hodinářským automatickým strojkem s certifikací COSC a mohou se pochlubit osmdesáti hodinami rezervy chodu do provedení dalšího nátahu. Model Gent T086 se podle provedení prodává za 1 075 až 1 550 USD.

TW Steel’s Canteen TWA03pub

Německé hodinky TW Steel’s Canteen TWA200 s japonským strojkem Miyota mají rezervu nátahu 40 hodin.  Průměr ocelového pouzdra je 45mm, korunka má zamykací sponu zdobenou logem TW Steel.  Cena hodinek TW Steel’s Canteen TWA200 je více než lidová. Prodává se za 559 USD.

AirBoss Automatic Titanium04pub

Posledními švýcarskými mechanickými hodinkami s automatickým nátahem, u kterých stačí před zakoupením jen doma rozbít prasátko, jsou Victorinox Swiss Army AirBoss Automatic Titanium Limited Edition, které byly poprvé představené na  výstavě Baselworld 2013. Victorinox Swiss Army je dodavatelem pro švýcarskou armádu a armádním prostředím je inspirovaný i design těchto náramkových hodin.  Mají matně pískovaný titanový ciferník a temně hnědou broušenou kůži upínacího pásku. Jeho fazóna je inspirovaná bundou pilotů z třicátých let minulého století. Armádní vzhled hodin doplňuje také vojenská číselnice, vytištěná na vnitřní straně safírové sklíčka. AirBoss Automatic Titanium se prodávají za 1 195 USD.