Piagest představil své dámské hodinky Limelight Stella Astronomical Moon Phase

Hodinářství Piaget je známé stabilní dodávkou komplikovaných kalibrů a zvláště těch, které jsou určeny pro ultra tenké hodinky.  Společnost za poslední roky vyrobila dvacet sedm takovýchto strojků, přičemž patnáct z nich drží světových rekord za nejtenčí hodinky ve své kategorii. Je proto trochu překvapující, že až v tomto roce Piagest uvádí svůj první komplikovaný hodinový strojek, určený speciálně pro dámské hodinky. Ty dostaly jméno Piaget Limelight Stella Astronomical Moon Phase.

Limelight Stella01pub

Vložený automatický kalibr 584P je speciálně uzpůsoben pro konstrukci hodinek Limelight Stella. Je odvozen od „pánského“ kalibru 504P také se zobrazením měsíční fáze. Korekce služebně staršího kalibru na nový dámský chronograf spočívala v přesunu zobrazení pohybu měsíce z pozice čísla šest do pozice indexu dvanáct a v přizpůsobení odlišnému tvaru dámských náramkových hodinek. Movement je zdoben tradiční způsobem typickým pro luxusní hodinky. Zdobení zahrnuje například broušené kruhové dráhy ve stylu Côtes de Genève, černěné šrouby a zkosené můstky.

Také podoba měsíce je stylizovanější, než je tomu u „pánské“ varianty animace pohybu měsíce.  Konečný vzhled měsíčního okna je dán finálním pískováním jeho povrchu a také diamantovým lemováním pod spodním okrajem dráhy měsíce.  Pohyb Luny je zajišťován ozubeným kolem se 135 zuby, což je výrazný rozdíl oproti jinak běžné variantě s 59 zuby.  Toto navýšení se příznivě projevuje na zpřesnění měření času.  Jednodenní korekce je potřeba jen jednou za 122 let.

Limelight Stella02pub

Hodinové pouzdro má průměr 36 mm a zájemcům je k dispozici ve třech verzích. V růžovém zlatě, v růžovém zlatě s diamanty a v bílém zlatě s diamanty. Dalším výrazným znakem dámských hodinek  Limelight Stella Astronomical Moon Phase jsou luxusní upínací pásky. K dispozici je devět variant. To aby si dámy mohly vybrat v souladu se svým vkusem, oblečením a se vzhledem ostatních módních doplňků.  Nabídka pásků zahrnuje dvě efektní volby s vysoce karátovými diamanty, jeden set s diamanty v hodnotě 9,57 karátů umístěnými na lunetě a další pásek se souborem  diamantů v celkové hodnotě 42 karátů.

Limelight Stella03pub