Eterna Super KonTiki Chronograph

Pánské náramkové hodinky jsou prvními hodinkami v edici KonTiki vybavené technologií flyback, kterou Eterna vyvinula a vyrobila in-house. Vzhledem k tomu, jak je flyback složitou záležitostí, protože měří běžící čas bez nutnosti zastavit chronograf, je jasné, že Eterna má velmi kvalitní a rozsáhlé know-how týkající se těchto komplikací. Kalibr, který zajišťuje chod hodin, je součástí rodiny 39 in-house movementů. Kolekce KonTiki získala své jméno po slavné expedici norského etnografa Thora Heyerdahla z roku 1947, který na voru tohoto jména přeplul Tichý oceán od jihoamerického pobřeží až do Polynésie. Pánské náramkové hodinky Super KonTiki Chronograph proto ztělesňují přesnost, spolehlivost a současně i vzrušení z dobrodružství, tak jak v hodinářské branži u málokterých modelů z dřívější doby.

Eterna Super KonTiki Chronograph01pub

Hodinový strojek je mechanický s automatickým nátahem. Kalibr je Eterna 3916A s kmitočtem 28 800 kmitů za hodinu. Hodinky mají rezervu nátahu 60 hodin.

Hodinový strojek je uložen v pouzdru z kartáčované a leštěné oceli. Pouzdro má průměr 45 mm. Hodinky mají funkce měření hodin, minut, sekund, dále ukazují aktuální datum a mají funkci chronograf flyback. Voděodolnost chronografu je do hloubky 200 metrů vodního sloupce.

Ciferník má matově černou barvu, hodinové markery a hodinové ručičky jsou potaženy fluorescenční barvou Superluminova. Hodinové ručičky jsou umístěny na centrální ose, pomocné ciferníky funkcí jsou v poloze šestého a devátého indexu. Na pozici šesté hodiny je datové okénko. Kolem ciferníku je jednosměrná luneta ve stejném stylu, jako je celý číselník. Ciferník je krytý safírovým antireflexním sklíčkem. Totéž sklíčko je i ze spodní strany pouzdra.

Eterna Super KonTiki Chronograph02pub

Hodinky jsou dodávány zákazníkům s upínacím páskem z černé pryže, nebo z nerezové oceli.