Louis Erard Excellence – novinky inspirované rokem 1931

Hodinář Louis Erard založil svou značku v roce 1931 ve švýcarském La Chaux-de-Fonds. Společnost nyní sídlí v Le Noirmontu a je vedena Alanem Spinedi ve funkci CEO. V minulém roce firma oživila svou kolekci z roku 1931 s mechanickým strojkem a s klasickými komplikacemi a nabídla ji svým příznivcům za velmi zajímavé ceny.  Podívejme se společně na dva hlavní pánské modely z kolekce Excellence and 1931.

Kolekce Louis Erard Excellence je považována za vlajkovou loď firmy a jedním ze signatur kolekce je nový Excellence Automatic Regulator. Hodinky mají moderní rozměr ciferníku o rozměru 42 mm, jsou voděodolné do 50 metrů vodního sloupce.  Pouzdro je z leštěné nerezové oceli a pohánění jsou díky kalibru Sellita SW200 s modulem Dubois Dépraz 14072. Ciferník lze volit buď ve stříbrném, nebo černém provedení. Pásek hodin je z imitace krokodýlí kůže v černém zabarvení s ocelovou skládací sponou.

Louis-Erard_Excellence_1 pub

O něco složitějším modelem z této kolekce je Excellence Chrono Moon Phasea, který byl představen v pouzdru z růžového zlata, nebo v ocelové variantě téhož. Pouzdro obsahuje mechanický strojek s automatickým nátahem ETA Valjoux 7751. Na ciferníku je etablován chronograf, ukazatel fáze Měsíce a terčík s datováním dne.  Hodinky s ciferníkem o rozměru 42 mm vzdorují vodě až do hloubky 50 metrů. Indexy jsou vyvedeny v římských číslicích, ručičky hodin jsou v tmavě modrém zabarvení zakalené oceli. Ocelová verze je nabízena s černým páskem s kolíkovou sponou, růžový model je doplněn páskem v hnědém zabarvení se stejným zavíráním.

Model 1931 Small Second Open je charakterizován podobně jako jeho vzor z roku 1931 atraktivními rozměry, kruhovým ciferníkem a indexy v Arabském písmu. Uvnitř pouzdra se nachází ručně vinutá  ETA/Peseux 7001. Ciferník má průměr 40 mm, v pozici na šesté hodině je malý průhledový terčík s modrou vteřinovou ručičkou. Hodinky jsou voděodolné do 50 metrů a jsou chráněny safírovým sklem. Provedení ciferníků je buď ve stříbrné, nebo černé variantě.  Pouzdra jsou buď ve stříbrném ocelovém provedení, nebo růžovém zlatu.

Louis-Erard_Excellence_2 pub

Lacinější varianta se prodává v rozpětí 500 až 3500€; bohatěji vybavené modely mají cenové rozpětí 6 000 až 13 000€ pro high-end  zakázkové kusy.