Tissot Heritage 1936

Tissot tentokrát zabloudil hluboko do historie a představil svého obnoveného dandyho z roku 1936. Pravděpodobně nejvýraznějším znakem je impozantní průměr ocelového pouzdra těchto pánských náramkových hodinek Tissot Heritage 1936. Jak materiál, tak pouzdro je odkazem na původní předválečný model. Všimněte si mohutných upínacích ok po stranách pouzdra, kterými se v předválečné době provlékal kožený upínací pásek tak, že procházel pod spodní stranou upínacího pouzdra, což bylo tehdy běžné řešení jak nosit náramkové hodinky na zápěstí. Je třeba si uvědomit, že v roce 1936 již byla pryč nejslavnější éra kapesních hodinek, ale ve způsobu, jak hodinky nejlépe nosit na ruce, stále ještě hodinářské firmy hledaly to nejlepší možné řešení. Nutno však podotknout, že pokud by Tissot v modernizované edici volil současný způsob uchycení pásku do smyčky kolem lugů, staronový model by ztratil část svého dobového kouzla.  Nicméně teprve po odstranění pásku je možné odmontovat spodní víčko a nahlédnout do útrob chronometru, který si nejen z vnějšku, ale i zevnitř uchovává pozoruhodný smysl pro eleganci ve stylu vintage.

 Tissot Heritage 1936pub00

 Povšimněte si jedné zajímavosti, na tomto modelu není jediná věc, o které by se dalo říct, že je tam zbytečná, neexistuje jediný prvek s puncem laciné líbivosti a přece jsou tyto hodiny nepřehlédnutelné a to nejen velikostí. Z celého modelu čiší solidnost a pečlivost předválečného hodinářského mistra, který tento model navrhl a vytvořil pro těžce pracujícího švýcarského sedláka, který čas od času sejde z horských pastvin na trh, nebo si se ženou zajede na nákupy do města. Hodinky byly tenkrát pořád symbolem postavení, majetku a solidnosti. Muž s hodinkami byl brán jako člověk, který si cení svého času, a tedy i času druhých. Umí pracovat a vydělávat, protože jinak by si nemohl tyto hodinky dovolit nosit.  S takovým člověkem stálo za to jednat a uzavírat obchody. Uměřenost, solidnost a poctivost se odráží i ve vzhledu hodinek a souzní s charakterem majitele. Chlubit se cingrlátky a hodinkami s vodotryskem nebylo v té tvrdé době potřeba.

Hodinový strojek má mechanický způsob nátahu s rezervou nátahu 42 hodin.  Funkce chronometru je pouze indikace hodin, minut a vteřin.  Vteřiny se zobrazují na pomocném subciferníku v pozici šesté hodiny.  Hodinové pouzdro je z hodinářské oceli 316L, diametr pouzdra je 45 mm. Krycí sklíčko je safírové, voděodolnost hodinek je do hloubky 50 metrů.

Zákazníkům jsou pánské náramkové hodinky Tissot Heritage 1936 dodávány s hnědým koženým páskem s prošíváním a se spínáním ocelovou přezkou.