Hodinky Cuervo y Sobrinos Historiador Clasico

Cuervo y Sobrinos je poněkud zvláštní značka v hodinářském průmyslu. Ačkoliv své výrobky produkuje ve Švýcarsku a ve svých hodinkách má švýcarské hodinové strojky, svůj původ odvozuje od kubánské metropole Havany. Hodinky Cuervo y Sobrinos jsou mixem tamní historie, vůní tropického podnebí, kubánského temperamentu a švýcarské pečlivosti, umu a preciznosti. Výsledkem je specifický vzhled chronografů Cuervo y Sobrinos, který by například žádná čistě německá značka nebyla schopná vytvořit. Také jejich poslední model hraje na klasickou strunu, přičemž ale vzhled hodinek Cuervo y Sobrinos Historiador Clasico rozhodně není ani nudný, ani nijak přehnaně konvenční.

Cuervo y Sobrinos Historiador Clasico

Neočekávejte, že tento model se bude nějak výrazně lišit od zbytku jejich produkce, například tím, že bude mít neobvykle pojatý hodinový strojek, nebo překvapivé funkce. Toto není cílem tohoto modelu, ale zato můžete očekávat poněkud unikátní design. A to je přesně to, co lze nalézt u pánských náramkových hodinek Cuervo y Sobrinos Historiador Clasico.  Hodinové pouzdro má sice obvyklé rozměry o průměru 40 mm, ale vzhled upínacích třmenů je přímo sochařským dílem. Jsou vybroušené do kapkovitého tvaru, což je ozdobný prvek běžný v letech 1930/40. Nicméně v případě Historiador Clasico mají kapky více kubické tvary, zřejmě pro odlišení moderního pojetí designu od předválečné produkce. Ostatní prvky hodinového pouzdra se již více drží klasického vzhledu chronografů. Spolu s kruhovou centrální částí, s malou korunkou, transparentním dnem pouzdra a štíhlým profilem o síle pouhých 7,10 potvrzují proč má model jméno Historiador Clasico.

Ciferník má barvu galvanické modři, další varianty edice jsou ve stříbrné a měděné barevné variaci.  Ve všech těchto barvách však hodinky působí velmi elegantním dojmem díky perifernímu mezikruží, jejíž barevný podklad je v barvách sluneční duhy. Ve stejných barevných tónech je i terčík vteřinové ručičky v pozici indexu šesté hodiny, přičemž je ale celkově obklopen gilošovaným povrchem ve stylu  “clou de Paris”  na centrální ploše ciferníku.  Pod safírovým sklem těchto luxusních pánských hodinek je ukryt hodinový strojek ETA 7001 s rezervou nátahu 42 hodin.

Pánské hodinky Cuervo y Sobrinos Historiador Clasico úspěšně kombinují krásný vzhled, pokoru k historii, latinský temperament a švýcarskou pečlivost. To vše bez ztráty kytičky za chyby v míře vkusu a přiměřené pánské eleganci.