Carl F. Bucherer Pathos Swan

Nově představené dámské náramkové hodinky Pathos Swan od švýcarské společnosti Carl F. Bucherer jsou hymnem poetiky a krásy. Pro zkrášlení tohoto dámského časoměřiče bylo použito ne méně než 922 diamantů a safírů různých barev a odstínů o celkové váze 12,5 karátů. Samotné hodinky jsou vyrobené z bílého,  nebo růžového zlata podle volby zákazníka. Hlavním motivem ciferníku je labuť, což je pták v mnoha kulturách považovaný za symbol čistoty a lásky.  Na ciferníku je její stylizovaný obrys vytvořený bílými, růžovými a modrými kameny.  Labuť jako by opticky splývala po bílém perlovém jezeru směrem k pozorovateli. Každý kousek tohoto limitovaného modelu včetně pouzdra, lugů, lunety i pásku je pokryt umně skládanými brilianty. Limitovaná edice má 88  kusů této krásy, nicméně každý model je třeba objednat zvlášť, žádný kus tedy není vyroben na sklad.

hd_carlfbucherer_pathosswan01pub

Hodinový strojek je Quartz s kalibrem CFB 1851. Jak to u těchto modelů bývá, neoplývají komplikacemi. Dámské luxusní hodinky Carl F. Bucherer Pathos Swan ukazují tedy pouze hodiny a minuty, více funkcí ostatně není třeba. Modely tohoto typu totiž jednak fungují jako šperk a také dámy, které je nosí, nemají příliš v lásce technicky překombinované strojky, což je zase doména mužů a to nejen u hodin.

Hodinové pouzdro Carl F. Bucherer Pathos Swan  je ze zlata 18 K, průměr pouzdra je 34 mm. Voděodolnost je do 30 metrů vodního sloupce. Pouzdro je pokryté 254 diamanty a 116 safíry.

Ciferník je perlový, hodinové ručičky a obrysy labutě jsou z 18 cti karátového zlata. Celá kompozice ciferníku je doplněna 31 diamanty a 117 safíry.

hd_carlfbucherer_pathosswan02pub

Tah je z růžového zlata o váze 18 karátů, ze stejného materiálu je i upínací spona. Tah je zdoben 240 diamanty a 164 safíry. Cena není výrobcem sdělená ani orientačně, rozhodně však bude vyšší než je průměrná výše konta obyvatele EU.

Další články...
Carl F. Bucherer Alacria Diva Společnost Carl F. Bucherer stejně jako ostatní hodinářské domy nezapomíná ve své nabídce náramkových hodinek ani na požadavky něžného pohlaví. V Alac...
Carl F. Bucherer Manero Peripheral Jak už je firemní tradicí, společnost Carl F. Bucherer v tomto modelu opět demonstrovala své nemalé hodinářské schopnosti. S automatickým movementem v...
Carl F. Bucherer Patravi TravelTec v hluboké matné... Pánské hodinky Patravi TravelTec jsou známé jako vynikající společník na cesty. Stejně jako předchozí verze i tato nová je schopná simultánně zobrazit...