Carl F. Bucherer Pathos Swan

Nově představené dámské náramkové hodinky Pathos Swan od švýcarské společnosti Carl F. Bucherer jsou hymnem poetiky a krásy. Pro zkrášlení tohoto dámského časoměřiče bylo použito ne méně než 922 diamantů a safírů různých barev a odstínů o celkové váze 12,5 karátů. Samotné hodinky jsou vyrobené z bílého,  nebo růžového zlata podle volby zákazníka. Hlavním motivem ciferníku je labuť, což je pták v mnoha kulturách považovaný za symbol čistoty a lásky.  Na ciferníku je její stylizovaný obrys vytvořený bílými, růžovými a modrými kameny.  Labuť jako by opticky splývala po bílém perlovém jezeru směrem k pozorovateli. Každý kousek tohoto limitovaného modelu včetně pouzdra, lugů, lunety i pásku je pokryt umně skládanými brilianty. Limitovaná edice má 88  kusů této krásy, nicméně každý model je třeba objednat zvlášť, žádný kus tedy není vyroben na sklad.

hd_carlfbucherer_pathosswan01pub

Hodinový strojek je Quartz s kalibrem CFB 1851. Jak to u těchto modelů bývá, neoplývají komplikacemi. Dámské luxusní hodinky Carl F. Bucherer Pathos Swan ukazují tedy pouze hodiny a minuty, více funkcí ostatně není třeba. Modely tohoto typu totiž jednak fungují jako šperk a také dámy, které je nosí, nemají příliš v lásce technicky překombinované strojky, což je zase doména mužů a to nejen u hodin.

Hodinové pouzdro Carl F. Bucherer Pathos Swan  je ze zlata 18 K, průměr pouzdra je 34 mm. Voděodolnost je do 30 metrů vodního sloupce. Pouzdro je pokryté 254 diamanty a 116 safíry.

Ciferník je perlový, hodinové ručičky a obrysy labutě jsou z 18 cti karátového zlata. Celá kompozice ciferníku je doplněna 31 diamanty a 117 safíry.

hd_carlfbucherer_pathosswan02pub

Tah je z růžového zlata o váze 18 karátů, ze stejného materiálu je i upínací spona. Tah je zdoben 240 diamanty a 164 safíry. Cena není výrobcem sdělená ani orientačně, rozhodně však bude vyšší než je průměrná výše konta obyvatele EU.