Chronograph TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 02 Tourbillon

Na jarním veletrhu hodinek, který se konal v Basileji, oznámila firma TAG Heuer, že míní na téměř již odepsaném hodinářském strojku CH80 postavit nový Chronograph Carrera Calibre Heuer 02 Tourbillon. Což o to, zajímavá zpráva to byla, ale největší pozdvižení vyvolala hlavně výše předpokládané ceny chronografu.  Ta by podle tehdejších zpráv měla začínat na 14 900 CHF, což zpočátku vyvolávalo dojem, že si v ceně zařádil tiskařský šotek a jednu nulu z ceny hodinek někam zašantročil. Komu se snad toto tvrzení zdá přehnané, musí si uvědomit, že i mnohem jednodušší švýcarské modely s méně komplikovaným řešením omezení sil gravitace na přesnost chodu hodin, stojí přibližně dvojnásobek zmíněné ceny, ne-li více. A Carrera Calibre Heuer 2 Tourbillon se svým technickým řešením je dílem vysoké hodinařiny, protože obsahuje onu pověstnou královskou komplikaci, jejíž jméno je vloženo do jména chronografu. Zde se normálně ceny pohybují ve stovkách tisíců dolarů.

TAG HeuerPUB01

 

Po sedmi měsících, které uplynulo od basilejské výstavy Baselworld 2015, uvolnil TAG Heuer bližší informace spolu s fotografiemi prototypu nového Tourbillonu.  Bude se pravděpodobně vyrábět ve dvou verzích. Stříbrný ocelový model bude stát cca 15 000 USD, černomodrá varianta téhož bude o 5000 dolarů dražší. Strojek poběží na kmitočtu 4 Hz, pouzdro bude mít průměr 45 mm.  Rezerva nátahu je 64 hodin. Černá varianta bude mít řemínek z černého kaučuku s překlápěcí sponou stejné barvy.

Je třeba připomenout, že na výše zmiňované výstavě v Basileji oznámila TAG Heuer více novinek. Například partnerské propojení s Intelem a Googlem z něhož mají do konce roku 2015 vzejít první „chytré“ smartwach hodinky s operačním systémem Android. Později se ještě objevila zpráva o chystaném modelu dalšího chronografu Carrera postaveného tentokráte na kalibru Heuer 01. Ten má ale mít více agresívnější sportovní styl než Calibre 02. Pouzdro o velikosti 45 mm bude vyrobeno z oceli a titanu, barevná kombinace bude v černočerveném provedení, není ale vyloučena ani jednobarevná verze.

Vzhledem k tomu, že poslední informace o Chronograph Carrera Calibre Heuer 02 se vztahovaly k prototypu, můžeme se ještě dočkat určitých změn v designu i v cenách tohoto modelu.