Laurent Ferrier Galet Square Autumn

Popravdě řečeno, jen tak prohlásit, že Laurent Ferrier Galet Square Autumn jsou vynikající hodinky je téměř dehonestující hodnocení. Tyto hodinky jsou totiž naprosto skvělé.  Také se ihned po uvedení staly středem zájmu pro svůj lehce sportovní vzhled, výrazné ocelové pouzdro a zajímavou cenu.  Samozřejmě je nutno ještě zmínit nepopíratelnou eleganci a smysl pro detail v každém ohledu.

V souladu se současným trendem uvádět na trh edice pojmenované tematicky podle ročního období se tedy i Laurent Ferrier rozhodl, že k současným modelům přidá ještě jeden, který ponese jméno ročního období přímo ve svém názvu.  Vznikl tak model Autumn u něhož načervenalou barvu podzimního listí dosáhli designéři jemným kartáčováním ciferníku vyvedeným v barvě červeného zlata.

Laurent-Ferrier pub2

 

Až doposud měl Laurent Ferrier Galet Square pouze dvě hlavní edice v pouzdře z nerezové oceli. Prvním byl klasický model vyráběný v malé nezávislé manufaktuře. Tento model má vertikálně broušený modrý ciferník s obvyklým počtem indexů. Druhý model patří do dobově pojaté edice se zlatavým ciferníkem a pouze čtyřmi stříbřitými indexy.

Pro období podzim/zima 2015 vznikla kolekce pojmenovaná podle předposledního ročního období.  Pro nový model byl jako základ použit model Laurent Ferrier Galet Square s modrým ciferníkem s jedenácti indexy.  V podstatě se jedná jen o změnu designu, protože změněno bylo pouze zabarvení číselníku a stejnou barevnou změnou prošel i kožený upínací pásek z aligátoří kůže, který získal tmavě hnědou barvu.  Hodinářský strojek zůstal beze změn stejně jak pouzdro, upínací oka a dalších konstrukční prvky hodinek. Jedná se však o znamenitě zvládnutou změnu vzhledu, teplá barva ciferníku totiž velmi dobře kontrastuje s chladnou barvou oceli pouzdra hodinek. Na rozdíl od původního modrého modelu však byly na ciferník Laurent Ferrier Galet Square Autumn  ještě mezi jednotlivé indexy přidány bílé tečky pro lepší rozeznávání minut.  Celé provedení připomíná některé modely od Patek Phillipe, nebo Vacheron Constantin z let 1940 až 1950.

Vzhledem k tomu, že Laurent Ferrier Galet Square Autumn přináší pouze změnu v designu, cena bude zřejmě shodná s dalšími modely z edic v ocelovém provedení pouzdra.  To znamená, že cena se bude pohybovat někde kolem 35 000 CH, což je přibližně 38 000 USD.