Breitling for Bentley GT3

Švýcarská společnost Breitling, světový lídr ve výrobě náramkových hodinek pro avioniku, vytvořila novou edici chronografů vyznačující se výrazným technickým designem. Tato edice s limitovaným počtem 500 kusů vznikla ve spolupráci firem Breitling a Bentley na počest vítězství sportovních vozů této slavné automobilové značky.

Pouzdro hodinek je z černého  titanu.  Tento kov dává hodinkám lehkost, tvrdost a také vysokou odolnost proti korozi. Průměr hodinek je 49 mm. Číselník je z černého karbonu a je chráněn antireflexním safírovým sklíčkem. Tmavá barva ciferníku s certifikací COSC  má svým zabarvením ladit s tmavou barvou interiéru monopostů Bentley. Pohyb kroužku lunety okolo ciferníku je obousměrný a jeho reliéf evokuje dezén automobilové pneumatiky. Červené a zelené zabarvení číslic, datumovky a dalších prvků na černém podkladě dává hodinkám výrazný dynamický efekt.

bentleypub01

 

Hodinářský strojek je vlastní výroby – Breitling 27B s automatickou mechanikou. Rezerva nátahu, tedy doba, po kterou hodinky vydrží bez dalšího natažení chodu, je 42 hodin. Hodinky Bentley GT3 jsou voděodolné do 100 metrů. Náramkový řemínek je vyroben z černého kaučuku, a i on má neotřelý sportovní design vhodný do kokpitu rychlých aut.

Sportovní design Breitling for Bentley GT3 má být sladěn s designem závodních monopostů Bentley. Také cena hodinek, cca 9 500 švýcarských franků, zcela ladí s cenami vozů této britské automobilky.