Baume & Mercier na SIHH 2016 představí Clifton Chronograph Complete Calendar

Společnost Baume & Mercier je známá jako výrobce zajímavých až výlučných hodinek ve velice zajímavých cenových relacích. Na SIIHH 2016 představuje zatím nejkomplikovanější pánské náramkové hodinky své produkce Clifton Chronograph Complete Calendar.

Baume & Mercier01pub

Všechny modely v kolekci Clifton, které Baume & Mercier poprvé představila v roce 2013, vděčí za svou podobu hodinkám Golden Fifties, dnes již historickému hodinářskému kousku z roku 1950. Tento model je dnes k vidění ve firemním muzeu ve Švýcarsku.

Nové modely mají ocelové hodinové pouzdro o průměru 43 mm, které je leštěné do saténového lesku. Vrchní i spodní víčko je ze safírového skla odolného proti poškrábání. Ciferník zaujme elegantním a přehledným rozložením funkcí zobrazení dne, měsíce, je zde subciferník s 30ti minutovým odpočtem, zobrazením měsíční fáze s kompletním zobrazením rotace za jeden lunární měsíc plus 24hodinová indikace dne a noci.

Baume & Mercier04pub

Pánské hodinky Clifton Chronograph Complete Calendar běží na automatickém hodinovém strojku ETA Valjoux 7751, který Baume & Mercier obohatil prvky haute Horlogerie. Konkrétně se to týká povrchových úprav na rotoru a dalších součástkách strojku spolu s použitím modřených šroubů.

Tento model hodinek se bude prodávat s páskem z černé aligátoří kůže s ocelovou skládací sponou. Maloobchodní ceny jsou v rozmezí od 4 990 USD do 5 450 USD podle provedení pásku. Kromě kožené varianty je možné si vybrat i ocelový tah a dvoubarevné provedení v kombinaci oceli se zlatým tónováním.