GP 1966 Skeleton

Nový 1966 Skeleton vám nabízí zúčastnit se poznávací cesty do vnitřního mechanismu těchto hodinek. Velké ručičky o délce 30 mm se perfektně doplňují se stylovým skeletizovaným hodinovým strojkem. Kontrast mezi rhodiovaným soukolím a antracitově temnou strukturou movementu  přímo zve k vizuálnímu průzkumu celé složité vnitřní struktury hodinového strojku. Proud času se tak najednou stává záminkou k vytváření mechanických hodinek jako uměleckého díla, ve kterém jednotlivé komponenty připomínají tahy štětce vedené rukou zkušeného mistra.

Girard-Perregaux-Skeleton02pub

Hodinový strojek je mechanický a automatický GP01800-0006. Skládají se ze 173 částí a 25 ložiskových kamenů. Oscilace je 28 800 vibrací za hodinu. Rezerva nátahu pánských náramkových hodinek GP 1966 je 54 hodin. Komplikace jsou na rozdíl od vizuálního vzhledu poměrně jednoduché. Chronograf měří pouze hodiny, minuty a sekundy.

Hodinové pouzdro je z růžového zlata 18 karátů, průměr pouzdra je 38 mm. Voděodolnost pouzdra je do hloubky 30 metrů.

Ciferník má vnější kroužek s vyrytými minutovými značkami. Spodní i horní safírové víčko má antireflexní úpravu.

Girard-Perregaux-Skeleton01pub

Náramek pánských hodinek GP 1966 Skeleton má černou barvu a je ručně ušitý z kůže aligátora. Upínací spona je zlatá z osmnáctikarátového zlata.

Cena hodinek začíná na 50 000 CHF, ale podle provedení se může vyšplhat až a trojnásobek.