MB&F Legacy Machine LM101 míří na SIHH 2016

V roce 2011 uvedla firma Max Büsser & Friends (MB&F) novou řadu náramkových hodinek, kterou nazvala Legacy Machines. Büsser tenkrát prohlásil, že modely této řady budou vypadat jako by je někdo navrhoval před sto lety. „Jak by vypadaly hodinky, kdyby se jejich návrhář nenarodil v roce 1967, ale v roce 1867?“, ptal se Büsser. A sám si i odpověděl. „Pravděpodobně by inspiraci hledal ve volné přírodě, protože v té době neexistovala žádná technika typu Star Wars, žádné proudové stíhačky, z jejichž tvarů by mohl ideově čerpat. Místo toho by viděl kolem sebe kapesní hodinky, Eiffelovu věž a četl by si v právě vyšlých knihách od Julese Verna. A pak by navrhl trojrozměrné hodinky na zápěstí. Něco jako Legacy Machine“.

MB&F Legacy Machine 01pub

Postupně MB&F přivedla na trh Legacy Machine No. 1 a No. 2, později šokuje trh svými hodinkami Legacy Machine 101 Frost. Nyní se tato řada opět rozrůstá, MB&F představila světu LM101 v platině a s modrým ciferníkem.

Předchozí LM1 a LM2 jsou přece jen trochu velké, průměr hodinového strojku je 44 mm. Oba modely jsou také poněkud komplikované. Nové MB&F Legacy Machine LM101 jsou menší, jejich průměr je pouhých 40 mm. Konstrukčně i vzhledově vycházejí z LM101, ne tedy ze zmíněného modelu Frost. MB&F používá stejný postup pro lákání zákazníků, jako tomu bylo u LM1 a LM2. Napřed představila hodinky v růžovém a bílém zlatě s bílým nebo šedým ciferníkem, pak následuje platinová verze v modře provedeném dialu.  A protože tento postup se osvědčil, objevuje se nyní platinový 950 karátový model v jasně modrém provedení.

MB&F Legacy Machine 02pub

Kromě změny v materiálech a změnách v zabarvení ciferníku zůstávají ostatní prvky neměnné. Hodinový strojek pochází z dílen MB&F, kde vznikal pod dohledem Kari Voutilainena, jako konzultanta finálního designu.

Edice je limitovaná počtem 33 kusů a bude k vidění na SIHH 2016 v Ženevě. Předpokládaná cena je 72 000 USD.