Glashütte Original Sixties Iconic

Společnost Glashütte Original nedávno oznámila odvážný plán uvést na trh novou řadu náramkových hodinek inspirovanou designem šedesátých let dvacátého století. Nová kolekce nese název  Original Sixties Iconic a má nápaditě propojit design šedesátých let s moderní technikou a materiály současné doby. Glashütte Original se pokouší zákazníky zaujmout spojením klasických tvarů s jasnými barvami typickými pro tyto „hippies“ roky v kombinaci s prvky high-tech designu. Výsledkem je směs nostalgie po krásných letech, bohužel dávno minulých, a hrdost nad možnostmi techniky doby současné. Je to tak trochu něco jako kdyby dnešní zkušený a zralý padesátník díky prolnutí časových smyček dostal příležitost se opět setkat se svými studentskými láskami z dob malin nezralých.

Řada  Glashütte Original Sixties Iconic je přímým pokračovatelem původních modelů vyráběných v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.  Hodinové strojky jsou osazeny do  pouzder z nerezové oceli o velikosti 39 mm. Tříručičkové ciferníky jsou postavené na kalibrech 39-52 s mechanickým nátahem.  Z původních modelů je převzaté i písmo Spezimatic, kterým jsou napsány indexy 3,6,9 a 12. Tloušťka hodin je 9,4 mm. Hodinky jsou dodávané s páskem z pravé aligátoří kůže. Barvy a reliéfy pásků jsou odlišné podle provedení jednotlivých ikonických modelů.

Glashutte Original pub01

 

V nabídce je celkem pět modelových typů náramkových hodinek, lišících se už na první pohled zabarvením ciferníků.  Tři z nich nepokrytě čerpají z retrospektivy designu šedesátých a sedmdesátých let. Tehdy byly trendem hodinky zářivých barev přecházejících z jasných tónů ve středu ciferníku pozvolna do tmavšího zabarvení na okrajích. Přesně tento design převzaly hned tři modely Glashütte Original Sixties Iconic. Výsledkem je výrazný metalicky opalizující efekt, který dává každému modelu nezaměnitelný vzhled a také volbu použití. Zlatavá barva do společnosti, modrá na pracovní schůzky, červená třeba do vinárny.  Další dva modely mají zabarvení ciferníků v černošedém a hnědém provedení, ale síla jejich designu není již ani tak v barvě, ale spíše ve struktuře povrchu, která svým zvrásněním jako by vyrůstala z ploché roviny číselníku. Stylově střízlivý vzhled hodinek tím kupodivu není narušen, naopak, indexy, hodinové ručičky i vteřinovka jsou díky tomuto řešení jasně čitelné. Tomu napomáhá i provedení safírové sklíčka, které v souladu s předlohami dává ciferníkům efekt neobvyklé tloušťky.  Zvrásněný povrch ciferníku v kombinaci se stříbřitou ocelí a barvou koženého řemínku dává především černošedému modelu atraktivní kontrast elegantního tikotu šedesátých let a neklidné fibrilace doby současné.

Cena je shodná pro všechny modely – 6300 Euro.  Glashütte Original Sixties Iconic  se budou prodávat pouze v hodinářských buticích patřících této německé firmě.  Nejbližší obchody jsou v Drážďanech a v Paříži. Česko má zatím smůlu.