Pánské hodinky Omega Speedmaster Mark II “Rio 2016”

Olympijské hry v Rio de Janeiro jsou už téměř na dohled, zahájení je naplánováno na 5. srpna 2016. Hlavním a oficiálním garantem správnosti běžeckých, plaveckých a dalších závodních časů bude již po sedmadvacáté společnost Omega. A jako již mnohokrát, na oslavu této události a k poctě OH a pořadatelské země, Omega vyrobila limitovanou edici hodinek.  Tentokrát jet to Speedmaster Mark II “Rio 2016”.

Tato speciální edice hodinek byla představena již na veletrhu Baselworld 2014, inspirací pro Speedmaster Mark II “Rio 2016” byl model z roku 1969. Má podobné pouzdro tvarem i provedením. Pouzdro je z broušené a leštěné nerezové oceli. Také korunka, chronograf a nastavitelný ocelový náramek mají leštěný povrch.

Omega Speedmaster Mark II 01pub

Pod plochým, těžko poškrábatelným povrchem z krystalového skla je černý ciferník s třemi subdialovými terčíky, které se nachází na pozici třetí, šesté a deváté hodiny.  Obvodové kruhové rámečky pomocných ciferníků jsou v barvě medailí udělovaných vítězným šampionům.  Tedy ve zlatém, stříbrném a bronzovém zabarvení.

Stejně jako standardní Omega Speedmaster Mark II má olympijský model stupnici vytištěnou přímo na safírovém sklíčku zespodu osvětleném hliníkovým kroužkem s luminiscenčním nátěrem Super-LumiNova. Hodinové ručičky, ručička chronografu a vteřinové ručičky jsou také potaženy touto látkou, takže pánské hodinky Omega Speedmaster Mark II “Rio 2016” jsou prvními hodinkami Omega, z kterých se dají údaje o čase odečítat i v noci.

Uvnitř hodinek pracuje hodinový strojek  Omega Caliber 3330. Pouzdro hodinek má voděodolnost do 100 metrů, spodní šroubovací víčko je ozdobeno vyrytým logem letních olympijských her 2016. Na víčku je i číslo hodinek z limitované edice. Celkový počet vyrobených kusů bude rovných 2016.  Hodinky budou prodávány ve speciálním prezentačním boxu s certifikátem záruky pravosti a s plnou dvouletou zárukou.

Omega Speedmaster Mark II 02pub