Certina DS Podium Chronograph

Jen několik málo chronografů Quartz se může pochlubit přesností chronometru  +/- 10 sekund za rok. Pánské náramkové hodinky DS Podium patří do této vybrané skupiny hodinek, a to především díky svému hodinovému strojku Precidrive™, pohánějící displej s přesností na jednu desetinu sekundy.  Díky tomuto výkonu je tento model společnosti Certina přímo předurčen pro měření sportovních výkonů. Certina sportovního ducha hodinek DS Podium podpořila i výrazným volnočasovým designem, snadnou čitelností ciferníku, elegantními liniemi a v neposlední řadě i stylovým koženým upínacím řemínkem. Vzhledem k předpokládanému zatížení při sportovních aktivitách jsou hodinky vybavené speciálním ochranným systémem Double security, který zahrnuje zesílené pouzdro, odolné safírové sklíčko s ochranou proti poškrábání a speciální těsnění zodolňující spodní víčko a korunku. Tento sportovní model hodinek se tedy dá nosit za všech okolností, do sportovního klubu i do kurzu přežití.

CERTINA-DS-Podium-Chronograph_01pub

Hodinový strojek Quartz Precidrive ™ je uložený v kartáčovaném ocelovém pouzdře z nerezové oceli 316L, které je povrchově ošetřeno PVD ochranným povlakem. Pouzdro má průměr 41 mm a je voděodolné do hloubky 100 metrů vodního sloupce.

Ciferník je černý, markery, hodinové ručičky a další prvky ciferníku jsou potažené růžovým zlatem taktéž za použití PVD technologie. Krycí víčko ciferníku je antireflexní, safírové, se zvýšenou odolností proti poškrábání.  Luneta tachometru je ve stejném zabarvení jako ciferník. Funkce hodin je měření času až na sekundovou přesnost, zobrazování čísla dne, chronograf s přesností 0,1 sekundy a tachometr.

K tomuto modelu pánských náramkových hodinek se dodává upínací pásek ze světlé kůže s černou PVD upínací přezkou.

Krom této verze existuje ještě model Certina DS Podium Chronograph v nerezové oceli se stříbrným zabarvením ciferníku i lunety. Zlatorůžové prvky zde zůstávají, minutové indexy a čísla na lunetě mají místo bílého černé zabarvení. Upínací pásek u této varianty je buď z černé kůže, nebo se hodinky dodávají s ocelovým tahem.