F.P. JournE představil novou Octa Divine v pouzdře 42 mm

V průběhu SIHH několik nezávislých hodinářských značek využilo příležitosti a prezentovalo své novinky i mimo veletrh. Jednou z takových značek byla F. P. Journe, která zde představila novou verzi svých hodinek Octa Divine v pouzdru o velikost 42 mm.

FP_Journe_Octa_Divine 01pub

Pánské hodinky FP JournE Octa Divine je nejnovějším modelem v Journe portofoliu, která je nově umístěna do hodinového pouzdra o průměru 42 mm. Na ciferníku je kromě velkého datového okna také ukazatel rezervy nátahu v pozici desáté hodiny, měsíční fáze mezi sedmou a osmou hodinou a počítání vteřin, ale bez vteřinové ručičky. Pevným ukazatelem jsou dva protilehlé červené body na číselníku. Mezi nimi se otáčí napůl skrytý vteřinový subciferník. Hodnota odečítaných vteřin je dána číslem mezi uvedenými červenými body.

Číselník obsahuje některé zajímavé estetické prvky, o kterých se dá říct, že jsou typickým znakem F. P.JournE.  Například výrazné modré hodinové ručičky specifického tvaru, výrazné arabské číslice a leštěný ocelový kroužek přišroubovaný na číselníku.

Hodinky mají automatický movement s kalibrem 1 300.3. Ve shodě se všemi Journe hodinovými strojky je vyrobený z růžového zlata.  Povrch rotoru je gilošovaný s vyrytým Logem a názvem společnosti.  Hodinový strojek má rezervu chodu na pět dní, obsahuje 37 kamenů a pracuje s kmitočtem 21 600 kmitů za hodinu.  Pánské náramkové hodinky F. P. JournE Octa Divinet také splňují všechna kritéria pro označení haute horlogerie.

Cena hodinek v platinovém pouzdře je 52 900 USD, cena v růžovém zlatě je 47 900 USD. Upínací pásek je pro obě verze ve shodném provedení – černá kůže.