Gilda Precious White

Dámské hodinky Gilda Precious White jsou elegantní důkazem tvrzení, že bílá barva není abscencí ostatních barev, ale naopak, sloučení všech ostatních barev do jedné. Bílá elipsa ciferníku vroubená řadou diamantů uzavírá podélný kruh kolem filigránsky zdobené plochy dialu. Korunou elegance je sama natahovací korunka zdobená po obvodu čtrnácti brilianty.

Eberhard Gilda Precious White01pub

Movement je samozřejmě typu Quartz, jednoduše proto, že dámy nosící takový skvost obvykle nehoví mechanickým hodinkám a už vůbec ne různým hodinářským komplikacím, tak oblíbeným u jejich mužských protějšků. Z toho logicky plyne, že tento model měří pouze hodin a minuty plynoucího času. Nicméně i při své funkční jednoduchosti je tento dámský chronograf  voděodolný do padesáti metrů hloubky.

Pouzdro je ocelové elipsovitého tvaru o rozměrech 32.1 x 38 mm. Luneta je posázená 129 diamanty vroubící kolem dokola celý ciferník. Dalších padesát diamantů je na vnitřní elipse ciferníku oddělující indexovou část dialu od plochy s centrální osou, na níž jsou nasazené hodinové ručky.

Ciferník je v bílém perlovém provedení, zdobený jemným vlnkováním a s indexy v arabském stylu. Krycí víčko ciferníku je safírové s antireflexní ochranou a patentovaným sférickým profilem. Spodní kryt je zdoben rytými květinovými motivy a nápisem „Gilda“ vyhotovený z červeného smaltu.

Eberhard Gilda Precious White02pub

Upínací pásek je z kůže aligátora v bílém provedení, přezka je dle volby zákazníka.

Další články...
Eberhard Scafograf 300 Společnost Eberhard & Co představila svůj potápěčský model Scafograf 300 již v roce 1950 a od té doby dobyl srdce potápěčů všude, kde se objevil. ...
Černá na černé, aneb 17 hodinek v tmavém provedení... Modrá barva kam se podíváš, to je poslední trend v hodinářské paletě barev současných let. Nicméně elegantní černá naštěstí nezůstala úplně zapomenutá...