Alpina Startimer Pilot Chronograph Grande Date

Alpina vždy věnovala vývoji a výrobě profesionálních hodinek pro piloty velkou pozornost. V roce 2015 obohatila svou kolekci Startimer Pilot novým modelem s velkým průměrem ciferníku. Ten je inspirován leteckými hodinkami Alpina z roku 1970 s vynikající čitelností údajů docílenou kontrastním efektem dosaženým stříbrným zabarvením číslic. Zatímco hodinové a minutové ručičky jsou ošetřené bílým nátěrem Superluminova, sekundová ručička nese typický znak značky Alpina – červený trojúhelník v místě centrální osy hodinových ukazatelů.

Alpina Startimer Pilot Chronograph 01pub

Hodinový strojek je typu Quartz Al-372 se třinácti ložiskovými kameny a rezervou nátahu 48 hodin. Pouzdro, ve kterém je strojek uložen, je z nerezové oceli o průměru 44 mm. Druhá varianta pánských hodinek  Startimer Pilot Chronograph Grande Date má subciferníky tři, oproti této variantě další dva ještě pozicích třetí a deváté hodiny. Tyto hodinky jsou řízené movementem Quartz AL-280.

Alpina Startimer Pilot Chronograph 02pub

Ciferník má černý podklad se stříbřitě tónovanými číslicemi. V pozici šesté hodiny je datové okno zasahující částečně do subciferníku měřiče sekund. Ochranné sklíčko s vysokou odolností proti poškrábání chrání číselník je namontováno i na spodní straně hodinek. Voděodolnost tohoto chronografu je do hloubky 100 metrů vodního sloupce. Nátěr Superluminova má kromě kontrastní úlohy za denního světla zajistit dobrou viditelnost ručiček a markerů v noci a za šera.

Upínací pásek k těmto hodinkám se dodává kožený v khaki zabarvení, nebo jak kovový tah.