Eberhard Scafograf 300

Společnost Eberhard & Co představila svůj potápěčský model Scafograf 300 již v roce 1950 a od té doby dobyl srdce potápěčů všude, kde se objevil.  Důvodem je robustní vzhled a garantovaná voděodolnost. Z původních 100 metrů se postupně voděodolnost zvyšovala na 100, 200, 300, 400, 750, a nyní je dokonce 1 000 metrů hloubky.  Nyní Eberhard & Co vzdává hold této ikoně vodních hloubek a přivádí na trh téměř identickou kopii původního Scafografu 300.

Eberhard Scafograf 300

Hodinové pouzdro chronografu je z robustní oceli, jednosměrná otočná luneta je z keramiky, což není pro potápěčské hodinky obvyklé. Hodinky jsou vybavené pojistným ventilem pro vypuštění helia, což je velmi žádoucí pro hodinky tohoto typu. Nový model Eberhard Scafograf 300 zaručuje optimální spolehlivost, odolnost proti tlaku a nárazům. Číselník je ošetřen svítivou barvou Superluminova, která zajišťuje maximální viditelnost údajů na ciferníku i ve velkých hloubkách.

Hodinový strojek je mechanický s automatickým nátahem. Kalibr je ETA-2824. Strojek je umístěn v ocelovém pouzdře o průměru 43 mm. Heliový ventil je umístěn v pozici deváté hodiny.  Krycí víčko je safírové, spodní je šroubovací a zdobené rytinou. Voděodolnost odpovídá původnímu modelu, to je do hloubky 300 metrů. Ciferník pánských potápěčských hodinek Eberhard Scafograf 300 má matný povrch, hodinové markery mají luminiscenční nátěr.  Datumové okénko je umístěno ve třetím indexu. Hodinky mají rezervu nátahu 38 hodin.

Eberhard Scafograf 30003pub

Hodinky Eberhard Scafograf 300 jsou vybaveny náramkem z oceli  Chassis®, nebo z černé gumy s patentovanou upínací sponou Déclic®.