Omega Seamaster 300 SPECTRE Limited Edition

O tom, které hodinky budou prodávány v nové limitované edici Omegy, v souvislosti s premiérou nové bondovky Spectre, nebylo téměř pochyb již několik měsíců před prvním uvedením filmu.  Daniel Craig byl tehdy totiž spatřen s šedočerným proužkovaným páskem v NATO barvách na levé ruce. Oficiální plakát filmu pak již jen potvrdil tušení filmových fandů.

Na hodinářský svět byl uveden velmi zajímavý chronograf sice nevelký rozměry, ale velký sportovním a velmi sympatickým vzhledem i vybavením. Prosím, seznamte se- nová limitovaná edice hodinek Omega Seamaster 300 SPECTRE.

Omega Seamasterpub01

Jen nepochybné, že si tento model musí zamilovat každý, kdo jej uvidí, a to z mnoha důvodů.  Za prvé. Je to věrná reedice jednoho z nejlepších modelů, která Omega kdy vyráběla-Seamaster 300m CK2913. Design je zcela jistě inspirován výše uvedeným klasickými modelem „mariňáckých“ hodinek. Dokládají to shodná oka pro upevnění tahu, trojúhelníkové indexy s přesahujícími vrcholy do středu číselníku a také černě barvená luneta. Samozřejmě, vykládat něco o příbuzenství dvou modelů, které od sebe dělí časová propast 57 let je skoro až narcistní troufalost, nicméně podoba zde přímo bije do očí.

Seamaster 300 CK2913 pub

Ať tak nebo tak, Omega Seamaster 300 LE jsou hodinky s velmi podařeným designem a kvalitním hodinovým strojkem.  Uvnitř pouzdra je totiž posazen hyper inovativní Master Co-Axial Chronometer Calibre 8400. Jedná se o první kalibr s plně antimagnetickou ochranou až do síly 15 000 Gaussů. Rezerva nátahu je 60 hodin, voděodolnost do300 metrů. Jednou větou řečeno, Omega SM 300 jsou velmi kvalitní hodinky po stránce vizuální i technické.

Limitovaná edice Omega SM 300 se od nelimitované liší ve dvou specifických detailech.  Prvním z nich je luneta. Design a materiál lunet je shodný – nerezová ocel s černou keramickou vložkou. Rozdíl je v popisu lunety. Zatímco nelimitovaný model má číslování v 60ti místné stupnici a odpovídá tedy klasickému číslování potápěčských hodinek, limitovaná edice má na lunetě 12cti místnou číselnici. Také zde chybí světelný bod nad dvanáctou hodinou.

Omega Seamasterpub03

Omega Seamaster 300 SPECTRE Limited Edition se prodávají kromě textilního NATO pásku také s ocelovým náramkem. Cena hodinek je stanovena na 5 310 Euro.